• Facebook - conadrogach
W wakacje bez remontów na dolnośląskiej autostradzie A4
Autostrada A4 w miejscu połączenia z przyszłą drogą ekspresową S3 (okolice Legnicy). Zdjęcia: GDDKIA

Przez całe wakacje, do 3 września autostrada A4 na odcinku dolnośląskim będzie w pełni przejezdna. Wykonawca remontu odcinka Wrocław Wschód – węzeł Brzezimierz zawiesił na ten czas prowadzone prace.Dodatkowo zakończyły się roboty w miejscu połączenia przyszłej drogi ekspresowej S3 z A4-ką w okolicy Legnicy.

Wykonawca drogi ekspresowej S3 wybudował pasy włączenia i wyłączenia do istniejącego układu drogowego pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Utrudnienie ostatecznie zostało zlikwidowane 1 lipca br.

W związku z remontem jezdni północnej A4 na odcinku od km 156+950 do km 175+000, wykonawca w czerwcu budował przewiązki pomiędzy węzłami Wrocław Wschód, a Brzezimierz oraz rozpoczął roboty budowalne na MOP Krajków. Budowa przewiązek zakończyła się w terminie, natomiast remont MOP wydłużył się ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. MOP Krajków zostanie przekazany do użytkowania w początkowych dniach lipca.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40 i przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu. A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg przy granicy polsko – niemieckiej w Jędrzychowicach k. Zgorzelca. Łączna długość autostrady A4 wynosi 672 km, w województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy, Wrocławia.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: