W Wielkopolsce startuje remont kolejnego odcinka autostrady A2
We wtorek (16.04) rozpocznie się remont odcinka autostrady A2 Koło - Dąbie. Prace potrwają 4 miesiące. Zdjęcia: GDDKIA

We wtorek, 16 kwietnia, rozpocznie się remont nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła Koło do granicy województw wielkopolskiego i łódzkiego. Prace potrwają cztery miesiące.

Podpisano umowę na remont ostatniego prawie 12-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Koła do granicy województwa. Wykonawcą prac o wartości ponad 23 mln zł jest firma Colas Polska Sp. z o.o. W czwartek, 11 kwietnia, plac budowy trafił w ręce wykonawcy, który na wywiązanie się z umowy będzie miał 120 dni.

Pierwszy odcinek autostrady A2 na którym będą odbywały się prace i który będzie wyłączony dla ruchu będzie znajdował się na jezdni prawej w kierunku Warszawy. Jednocześnie ruch na tym odcinku będzie odbywał się w obu kierunkach po jezdni lewej - w kierunku Poznania.

Zadanie polega na remoncie nawierzchni dwujezdniowej autostrady A2 wraz z odnowieniem oznakowania poziomego i pionowego, dzięki czemu na całym 45 kilometrowym odcinku Konin-Koło-Dąbie będzie odnowiona nawierzchnia.

Przypominamy o trwających od połowy marca pracach na autostradowej obwodnicy Poznania. Rozbudowa polega na poszerzeniu o 3 pas ruchu autostrady A2 w każdym kierunku na długości 16 km pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny.

Wszystkie prace potrwają do połowy 2020 roku i będą realizowane etapowo. Koncesjonariusz A2-ki obiecał jednak, że jeszcze w tym roku, czyli o pół roku szybciej niż pierwotnie zakładano, mamy zyskać przejezdność 3-pasmowym odcinkiem liczącym 16 km pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Pozostałe prace będą prowadzone poza jezdniami.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: