1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wakacje nad Bałtykiem - uwaga! Roboty na trasie Pobierowo – Pustkowo - Rewal

Wakacje nad Bałtykiem - uwaga! Roboty na trasie Pobierowo – Pustkowo - Rewal

  1. conadrogach.pl
  2. ZZDW
  3. 2017-07-27
Wakacje nad Bałtykiem - uwaga! Roboty na trasie Pobierowo – Pustkowo - Rewal
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 łączącej Międzyzdroje w Kołobrzegiem powoduje utrudnienia w dojeździe do nadmorskich miejscowości. Zdjęcia: ZZDW
Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 102 Łukęcin-Lędzin utrudnia dojazd do nadmorskich miejscowości. Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem. Kierowcom zaleca się korzystanie z tras alternatywnych.

W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich woj. zachodniopomorskiego w pasie nadmorskim, występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin.

Podróżni, którzy planują przejazd tą trasą tranzytem, powinni wybierać połączenie drogami wojewódzkimi nr 107 i 103 od Dziwnówka przez Kamień Pomorski do Trzebiatowa. Pozostali kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż na przebudowywanym odcinku znacząco wydłuża się czas przejazdu.

Przbudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na trasie Miedzyzdroje - Kołobrzeg

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 w woj. zachodniopomorskim powoduje utrudnienia w ruchu i dojeździe do nadmorskich miejscowości. Mapa: ZZDW

 

Prace budowlane realizowane są na odcinkach szlakowych między Pobierowem i Pustkowem oraz Pustkowem i Trzęsaczem. W miejscach tych droga jest zwężona do jednego pasa i obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Obecnie na przebudowywanym, blisko 15,4 km odcinku, trwa rozbiórka nawierzchni, tak by można było wymienić zniszczoną konstrukcję drogi. Roboty tego typu wymagają dobrych warunków atmosferycznych, dlatego przy krótkich terminach realizacji i dużym zakresie prac, nie ma możliwości by przerwać prace na czas wakacji. Jedyne ograniczenie jakie można było wprowadzić, to zakaz wykonywania prac budowlanych na terenie kurortów, który ma obowiązywać wykonawcę do połowy sierpnia.

Jesienią mieszkańcy będą musieli przygotować się również na objazd związany z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo nieopodal Lędzina. Most i dwa przepusty zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstaną nowe konstrukcje.

Dodajmy, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich jest już po wyborze wykonawcy przebudowy innego odcinka drogi wojewódzkiej nr 102 – Międzywodzie - Dziwnów. Roboty budowlane za ponad 11 mln. 600 tys. zł, będzie realizowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Wykonawca rozpocznie przebudowę pod koniec lipca.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 102