• Facebook - conadrogach
Warmińsko-mazurskie: Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Rozogach
Niebezpieczne skrzyżowanie DK53 z DK59 w Rozogach (woj. warmińsko-mazurskie) będzie rozbudowane. Zdjęcia: MIB

Symbolicznym wbiciem łopaty zainaugurowano prace przy budowie ronda w Rozogach na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Z nowego ronda skorzystamy w październiku 2017 r.

Inwestycja obejmuje wykonanie przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, budowę chodników, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę odwodnienia drogowego, oświetlenia, zatok autobusowych oraz parkingu. Zadanie obejmuje także przebudowę odcinków dróg krajowych 53 i 59 o łącznej długości ok. 800 m. Inwestycja jest realizowana w systemie "projektuj i buduj". Wykonawca prac, firma Skanska, do 3 października 2017 r. zrealizuje zadanie za kwotę 3,3 mln zł.

Likwidacja Miejsc Niebezpiecznych na Warmii i Mazurach

Budowa ronda w Rozogach realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Program ten stanowi część Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025). Obecnie w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na terenie Warmii i Mazur na lata 2016 -2019 zatwierdzonych jest 39 zadań.

W powiecie szczycieńskim realizacja Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przyniesie poprawę bezpieczeństwa także w innych miejscach. W Szczytnie na ogłoszenie przetargu oczekuje rozbudowa ulicy Leyka (DK53), a na etapie opracowywania dokumentacji technicznej znajduje się przebudowa ulic Warszawskiej i Marii Skłodowskiej-Curie (DK57). Przygotowywane są przetargi na wykonanie dokumentacji technicznej dla rozbudowy drogi krajowej nr 53 na odcinku Rozogi – Dąbrowy oraz drogi krajowej nr 57 Dębówko – Szczytno.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: