• Facebook - conadrogach
Warszawa: Przetarg na estakadę w ciągu Żołnierskiej i Marsa
Ruszył przetarg na dokumentację projektową zachodniej estakady w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa w Warszawie. Zdjęcia: ZMID Warszawa

Do 12 października warszawscy drogowcy czekają na oferty od firm zainteresowanych opracowaniem dokumentacji projektowej zachodniej estakady w ciągu ulic Żołnierskiej (DW631) i Marsa (DW637).

Oprócz dokumentacji projektowej zadanie będzie wymagało też uzyskania decyzji środowiskowej i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

- Przy ocenie ofert będą brane pod uwagę dwa kryteria: cena (60%) i doświadczenie w branży mostowej (40%). Termin składania ofert minie 12 października. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie.

Estakada zachodnia pozwoli na bezkolizyjny skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa, a następnie poprowadzi ruch nad skrzyżowaniem z ul. Chełmżyńską i Okularową. Estakada wschodnia, prowadząca w przeciwnym kierunku, powstaje w ramach obecnego etapu przebudowy ulic.

Obecnie trwa jeden z etapów przebudowy ciągu ulic Marsa (Praga Południe) - Żołnierska (Rembertów) na odcinku o długości 4,8 km, od ul. Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Wykonawcą inwestycji jest firma Metrostav S.A., która kosztem 155 mln zł zrealizuje prace do września przyszłego roku.

W zakres zadania wchodzi poszerzenie istniejących jezdni, rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów drogowych, budowa ekranów akustycznych oraz zagospodarowanie zielenią pasa drogowego.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy:

etap I: ul. Marsa od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej,

etap II: budowa dodatkowych wiaduktów w ul. Marsa (nad linią kolejową, skrzyżowaniem z ul. Chełmżyńską, skrzyżowaniem z ul. Żołnierską); poszerzenie ul. Żołnierskiej do granicy miasta o drugą jezdnię i budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z ul. Czwartaków.

W ramach II etapu mają powstać:

  • dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych ul. Marsa nad torami linii kolejowej Warszawa- Dorohusk,
  • prawie 600-metrowa estakada prowadząca ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami ul. Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką,
  • kładka dla pieszych i rowerzystów ( z dwiema pochylniami) nad ul. Żołnierską, łącząca tereny leśne z osiedlem Wygoda,
  • dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych ul. Żołnierskiej nad torami linii kolejowej nr 2 Warszawa- Terespol,
  • dwa wiadukty w ciągu ul. Żołnierskiej na węźle z ul. Strażacką,
  • druga jezdnia ul. Żołnierskiej od ul. Strażackiej do granicy miasta,
  • dwa wiadukty nad skrzyżowaniem z ul. Czwartaków w ciągu ul. Żołnierskiej,
  • chodnik i droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni ul. Żołnierskiej.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-09-14 15:44
Budowa tych wiaduktów i estakad w ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej, to po prostu jeden wielki skandal. Władze Warszawy ewidentnie nie potrafią sobie z tym poradzić, wykazując całą swoją nieudolność. Budowa ciągnie się już chyba od 10 lat, a końca nie widać. Teraz dopiero zabrali się za ostatnią estakadę!!!???!!! I dopiero przetarg na pracowanie koncepcji programowej, która od podpisania umowy ma być gotowa za 18 miesięcy ???!!!??? To kiedy to wszystko będzie skończone ???!!!??? Od co najmniej 10 lat jest ciągle ten obszar w różnych miejscach permanentnie rozkopany i codziennie widać tam ogromne korki i zatory; po prostu jeden wielki koszmar. Czego nie widać to jedynie końca tej budowy !!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: