• Facebook - conadrogach
Warszawa: Ulice w Wawrze już gotowe. Prace na finiszu
W piątek otwarta zostanie ul. Patriotów i Żegańska w Wawrze. Natomiast w nocy z 10 na 11 lipca rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II pomiędzy Rondem ONZ a al. „Solidarności”. Zdjęcia: ZTM Warszawa

W piątek, 8 lipca, w godzinach wieczornych otwarta zostanie ul. Patriotów i Żegańska w Wawrze. To będzie koniec utrudnień drogowych związanych z budową tunelu pod torami kolejowymi.

To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Wawra – otwarty zostanie przejazd ul. Patriotów i K. Szpotańskiego przy stacji Warszawa Międzylesie oraz ul. Żegańska do Dworcowej. Tym samym przywrócony zostanie układ ulic sprzed budowy tunelu pod ul. Patriotów i torami kolejowymi linii otwockiej – nie będzie jedynie przejazdu przez tory bo sam tunel zostanie oddany do ruchu w listopadzie (na czas budowy przy stacji Warszawa Anin uruchomiono przejazd tymczasowy). Na skrzyżowaniu ul. Patriotów i Żegańskiej jest rondo, a ulica Żegańska do ronda na skrzyżowaniu z Dworcową ma jedną jezdnię; dopiero za nim została poszerzona do dwóch jezdni. Na nich wyznaczono po jednym pasie ruchu, miejsca parkingowe oraz dodatkowe pasy do skrętów przed rondami. Dwie jezdnie z tunelu włączą się w ul. Żegańską na rondzie przy ul. Dworcowej, natomiast po drugiej stronie torów połączą się z rondem na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Mrówczej. Nadal będą trwały prace przy budowie tunelu drogowego pod linią kolejową oraz przy przejściach podziemnych dla pieszych – pod ul. Żegańską na wysokości urzędu dzielnicy oraz pod obydwoma jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi. Wszystkie prace zakończą się w listopadzie.

Kolejny etap prac w al. Krakowskiej zapowiadają Tramwaje Warszawskie. Tramwajarze remontują przejazdy drogowe oraz torowisko wzdłuż przystanków. Przebudowane zostaną również perony przystankowe. Jednocześnie trwają prace na pętli P+R Al. Krakowska. Torowisko na pętli, przy przystankach i na przejściach dla pieszych zostanie wykonane w konstrukcji bezpodsypkowej z zabudową z betonu asfaltowego a pozostałe remontowane odcinki będą trawiaste. W nocy z czwartku na piątek (z 7 na 8 lipca) remont torowiska w al. Krakowskiej obejmie północną stronę skrzyżowania z ulicami Łopuszańską i F. Hynka. Na 10 dni zamknięty zostanie przejazd przez tory tramwajowe po północnej stronie skrzyżowania al. Krakowskiej z ulicami F. Hynka i Łopuszańską. Jadący od strony granicy miasta nie będą mogli bezpośrednio skręcić w lewo z al. Krakowskiej w ul. Łopuszańską, natomiast z ul. F. Hynka będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w al. Krakowską w stronę centrum. Dla tych relacji uruchomiona zostanie tymczasowa zawrotka przez torowisko, ok. 300 m za skrzyżowaniem. Równocześnie zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe na wysokości ul. Malowniczej. W rezultacie na wylocie ul. Malowniczej będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w al. Krakowską oraz zakaz skrętu w lewo z al. Krakowskiej. Utrudnienia w tych miejscach potrwają do 17 lipca.

W ostatnim etapie prac, od nocy z 17 na 18 lipca, wyłączony z ruchu zostanie przejazd przez torowisko po południowej stronie skrzyżowania al. Krakowskiej z ulicami F. Hynka i Łopuszańską. W czasie zamknięcia tego przejazdu również uruchomiona zostanie tymczasowa zawrotka przez torowisko. To zamknięcie potrwa do 27 lipca.

W nocy z 10 na 11 lipca rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II pomiędzy Rondem ONZ a al. „Solidarności”. Tramwajarze zmodernizują swoje torowisko, będą nowe, szersze przystanki ulokowane na wysokości Hali Mirowskiej (ten, który jest dziś przy ul. Elektoralnej zostanie przeniesiony), dobudują także brakujące odcinki drogi rowerowej i przejazdy przez skrzyżowania. W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni al. Jana Pawła II (wzdłuż torowiska). Zamknięty będzie także przejazd przez skrzyżowanie w ciągu ul. Elektoralnej. Wszystkie prace w al. Jana Pawła II zakończą się we wrześniu.

Nie będą kursowały tramwaje linii 11. Na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 17 (pojadą al. Niepodległości, Nowowiejską, Marszałkowską, Andersa, Stawki i al. Jana Pawła II) oraz linii 33 (będą kursowały al. Jana Pawła II, al. Solidarności i Wolską). Uwaga – w wybranych kursach skróconych tramwaje linii 33 będą dojeżdżały jedynie do przystanku Kino Femina, a później konturowały jazdę jako linia 72. Zostaną uruchomione dwie tramwajowe linie zastępcze 71 (Służewiec - Metro Młociny) i 72 (Woronicza – Kino Femina) oraz autobusowa linia zastępcza Z17 (Dw. Centralny – CH Arkadia).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: