1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa: Węzeł Lubelska zostanie przeprojektowany

Warszawa: Węzeł Lubelska zostanie przeprojektowany

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-09-07
Warszawa: Węzeł Lubelska zostanie przeprojektowany
Węzeł Lubelska na obwodnicy Warszawy łączy S2, S17 i A2. Zdjęcia: GDDKIA
Niedawno oddany do ruchu węzeł Lubelska na Obwodnicy Warszawy musi zostać gruntownie zmieniony. To tu krzyżują się: autostrada A2, S2 Południowa Obwodnica i S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy, co powoduje duże korki i problemy z wjazdem i zjazdem na łącznicach węzła. Do tej pory wprowadzono tymczasowe zmiany, docelowo węzeł będzie przeprojektowany.

W październiku 2022 r., w ramach czasowej organizacji ruchu, na łącznicy węzła prowadzącej z trasy S17 od strony Lublina na S2 (Południowa Obwodnica Warszawy) do Warszawy udostępniono dwa pasy ruchu. Od grudnia 2022 r., po oddaniu do użytkowania odcinka S17 Lubelska - Warszawa Wschód (Zakręt), kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu na łącznicy z S2 POW od strony Warszawy w kierunku Lublina (S17). Ta zmiana spowodowała czasowo zamknięcie łącznicy z autostrady A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina. Dla pojazdów jadących w tym kierunku obowiązuje objazd przez węzeł Warszawa Wschód (Zakręt). Jak tłumaczą drogowcy, takie rozwiązanie umożliwiło bezpieczne poprowadzenie dwóch pasów na łącznicy z S2 w kierunku Lublina.

Nie będzie obwodnicy Warszawy. Budowa S17 odpływa w czasie

Docelowo węzeł Lubelska zostanie jednak przeprojektowany, zmianie ulegnie cała jego organizacja ruchu. Drogowcy rozstrzygnęli już przetarg na prace projektowe.

- Oferta firmy POOR (7 788 503,41 zł) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i wdrożenie stałej organizacji ruchu na węźle Lubelska w ciągu S17. Jeśli nie będzie odwołań od wyboru to umowę przewidujemy podpisać we wrześniu br. z realizacją do maja 2024 r. – poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ważna autostrada będzie rozbudowana. Już powstaje projekt

Węzeł Lubelska na obwodnicy Warszawy - zmiany w organizacji ruchu

Węzeł Lubelska na obwodnicy Warszawy - zmiany w organizacji ruchu

Mapa: GDDKIA

Jakie zmiany zostaną wprowadzone na węźle Lubelska? Wykonawcy ma opracować analizy ruchu, a także wybudować przewiązkę, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol - S17 Lublin. Powstanie ona pomiędzy jezdnią zbiorczo - rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina. Ponadto zostaną przebudowane wyspy rozdzielające ruch na ciągu głównym i zjazd na łącznice od strony Warszawy (S2) i Lublina (S17). Będzie to rezerwa pod ewentualny trzeci pas zjazdowy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Utrudnienia na drodze S2 Jak dojadę - Warszawa