• Facebook - conadrogach
Ważny krok w kierunku S11 Bobolice – Szczecinek
Powstanie dokumentacja projektowa dla drogi S11 na odcinku Bobolice – Szczecinek. GDDKIA ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym dla 24,5 kilometrowego odcinka drogi S11 od Bobolic do Szczecinka.

Dzięki temu powstanie dokumentacja projektowa dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Bobolice – Szczecinek (woj. zachodniopomorskie), która pozwoli na uzyskanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

– Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania jest konieczne, po to aby jeszcze podczas ważności Decyzji Środowiskowej złożyć wniosek o decyzję ZRID i starać się o środki na budowę tej drogi – wyjaśnia Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Odcinek Bobolice – Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w woj. zachodniopomorskim. W realizacji są odcinki wspólnego przebiegu S11 i S6 od Kołobrzegu do Koszalina i obwodnica Szczecinka, trwa również opracowywanie Koncepcji Programowej dla odcinka od Koszalina do Bobolic.

Mapa realizacji drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim

Mapa realizacji drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim. Mapa: GDDKIA

 

Odcinek drogi S11 Bobolice Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszalin – Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

– Droga S11 łączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem, to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak ważne jest abyśmy domknęli jej realizację w naszym regionie – podsumowuje Łukasz Lendner.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: