1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

  1. conadrogach.pl
  2. Świętokrzyski UM
  3. 2017-07-16
Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim
Wystartowała budowa obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA
Rozpoczęła się budowa północno-zachodniej obwodnicy Staszowa, długo wyczekiwanej inwestycji w ciągu drogi wojewódzkiej nr 764. Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i zbuduj. Do końca października przyszłego roku powstanie prawie 5 kilometrów nowoczesnej drogi i most przez Czarną.

Północno-zachodnia obwodnica Staszowa połączy trzy drogi wojewódzkie: nr 765 - Osiek-Staszów-Chmielnik, 757 - Stopnica-Staszów i 764 - Staszów-Raków-Kielce. W większości będzie przebiegała poza miastem. Nowy ślad jezdni rozpocznie się rondem na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Targową, na wysokości stacji PKP kolejnym rondem przetnie się z drogą na Stopnic.

Kolejne dwa zupełnie nowe skrzyżowania okrężne zbudowane zostaną na przecięciu nowej obwodnicy z trasą na Chmielnik, tuż przed Oględowem, i trasą na Raków-Kielce, za Radzikowem, koło placówki Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W ramach inwestycji zostanie zbudowany most, który będzie przecinał rzekę Czarną (most 4 przęsłowy most dł.104,22m szer.11,74). Długość całego budowanego odcinka drogi wynosi 4,87 km, a szerokość – 7 metrów. W ramach obwodnicy wykonane zostaną również: chodnik 1,5m, cztery skrzyżowania typu małe ronda średnicy zewnętrznej 40m, drogi dojazdowe klasy – D, ciągi pieszo-rowerowe o szer.2,5m, ciągi rowerowe szer. 2,0m, odwodnienia w formie rowów, kanalizacji deszczowej, zbiornik retencyjno-rozsączający, kanalizacja sanitarna, wodociągowa, gazowa, teletechniczna i oświetlenie.

Wykonawcą robót jest PRI „FART” Spółka z o. o z siedzibą w Kielcach. Termin realizacji to 30.10.2018 r.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 764 Jak dojadę - Staszów