1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wiadukt nad S3 koło Głogowa doczeka się naprawy

Wiadukt nad S3 koło Głogowa doczeka się naprawy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-05
Wiadukt nad S3 koło Głogowa doczeka się naprawy
Uszkodzony wiadukt nad drogą ekspresową S3 k. węzła Głogów Zachód. Zdjęcia: GDDKIA
Wiadukt nad drogą ekspresową S3 w okolicach węzła Głogów Zachód zostanie naprawiony. Do uszkodzenia obiektu doszło w wyniku szkód górniczych w 2021 r.

- We wtorek, 6 lutego br. planowane jest rozpoczęcie robót związanych z naprawą konstrukcji uszkodzonego wiaduktu WD-19 nad drogą ekspresową S3, w okolicy węzła Głogów Zachód, który stanowi dojazd do miejscowości Jakubów – poinformował wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiadukt nad S3 położony w ciągu drogi powiatowej nr DP1016D jest wyłączony z ruchu od maja 2021 roku. Jak informują drogowcy, przyczyną uszkodzenia konstrukcji są szkody górnicze.

Droga ekspresowa S3 na Dolnym Śląsku

Droga ekspresowa s3

Droga S3 w okolicy Lubina na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: GDDKIA

Prace zrealizuje firma Primost Południe Sp. z o.o., z którą umowę zawarto w lipcu 2023 roku. Zadanie jest realizowane w systemie projektuj i buduj. Wykonawca w pierwszej kolejności wykonał dokumentację projektową, a teraz ruszą prace budowlane.

- W ramach przeprowadzonych prac zostanie wykonana rozbiórka uszkodzonych elementów obiektu, tymczasowe podparcie przęseł, rektyfikację ustroju nośnego, wymiana łożysk i dylatacji, odtworzenie uszkodzonych elementów oraz naprawa nawierzchni na drodze S3 i drodze powiatowej. Dodatkowo umowa przewiduje wykonanie monitoringu przemieszczeń obiektu – wyliczają drogowcy.

Aktualne utrudnienia na drodze ekspresowej S3

Roboty będą powodować ograniczenia w ruchu na trasie S3. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie br.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Głogów