Wielka rozbudowa DK74 na Lubelszczyźnie. Objazdy na trasie Frampol – Gorajec
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 74 w woj. lubelskim. Ruszają prace na kolejnym fragmencie pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Zdjęcia: GDDKIA

W przyszłą środę , 15 maja wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek drogi krajowej nr 74 w woj. lubelskim, od Woli Radzięckiej do Smorynia. Na fragmencie od obwodnicy Frampola do Woli Radzięckiej rozebrano już dotychczasową jezdnię. Trwają prace przy budowie nowej nawierzchni. W sumie kierowcy nie będą mogli korzystać z DK74 na odcinku od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z droga powiatową do Teodorówki.

Zamknięcia drogi i utrudnienia związane są z rozbudową DK74 na odcinku ok. 7,4 km. Objazd na trasie z Frampola do Szczebrzeszyna wyznaczono drogami wojewódzkimi: 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj oraz 858 na odcinku Biłgoraj – Szczebrzeszyn. Z końcem września br. wykonawca inwestycji planuje przywrócić przejezdność.

Na wyłączonych już z ruchu odcinkach DK74, od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z drogą lokalną przed Starą Wsią (długości ponad 1,3 km) oraz za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi do skrzyżowania z drogą lokalną za miejscowością (ok. 600 m), rozebrano już istniejącą nawierzchnię i rozpoczęto roboty ziemne. Podobnie będzie na kolejnym odcinku o długości blisko 3,5 km. Droga zostanie zbudowana praktycznie od podstaw tak by mogły po niej poruszać się pojazdy o nacisku na oś 11,5 t.

 

Rozbudowa drogi krajowej nr 74 Frampol - Gorajec

Rozbudowa drogi krajowej nr 74 Frampol - Gorajec. Zdjęcia: GDDKIA

Droga pomiędzy Frampolem i Gorajcem zostanie dostosowana do standardów dla drogi klasy GP, a jezdnia będzie miała szerokość 7 m i utwardzone pobocze. Krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

Przypomnijmy, że umowa na rozbudowę DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem została podpisana jesienią ub. roku a prace mają zakończyć się 2020 roku. Wykonawca rozbudowy, konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza wycenił prace przy rozbudowie 7,4 km drogi na blisko 63 mln zł.

Realizowane zadanie to jedno z etapów większej inwestycji, zakładającej, że do 2025 r. krajowa 74-ka od połączenia z droga ekspresową S19 na węźle Janów Lubelski Północ do granicy z Ukrainą będzie rozbudowana. Prace prowadzone są dla ponad 108 km drogi. Powstaną nowe obwodnice.

Droga krajowa nr 74 łączy wschodnią część kraju od przejścia polsko-ukraińskiego, przechodząc m.in. przez Zamość, Kielce do woj. łodzkiego, gdzie w okolicach Wielunia łaczy się z drogą ekspresową S8. Trasa liczy około 500 kilometrów.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Mapet
2019-05-10 06:04
Ten odcinek to najkrótszą trasa z Lublina do świętokrzyskiego i na śląsk po wybudowaniu S74 i S19 tedy właśnie kierowcy będą skracać sobie drogę, więc dobrze że rozbudowują.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: