• Facebook - conadrogach
Wielkopolskie: Remont mostu na DK11 w Obornikach
Przez najbliższe dwa lata kierowców czekają duże utrudnienia na DK11 w Obornikach. Ruszy bowiem remont mostu przez Wartę. Zdjęcia: conadrogach.pl

Poznaliśmy oferty cenowe w przetargu na remont mostu w Obornikach w ciągu drogi krajowej nr 11. Realizacją mostu przez Wartę zainteresowane jest trzy firmy. Planowany termin realizacji zadania to koniec października 2019 r.

Drogowcy zaplanowali, ze na remontu mostu przez rzekę Wartę w Obornikach wydadzą 15.789.887,08 zł. Ze złożonych trzech ofert tylko jedna mieści się w budżecie zamawiającego. Jest to oferta firmy STRABAG Sp. z o.o. - 14.664.880,79 zł. Natomiast firma „Gotowski” Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. wyceniła swoje prace na 16.150.000,00 zł. Najwięcej zażądała firma MOST Sp. z o.o. 19.725.079,08 zł.

W ramach kontraktu wykonawca zaprojektuje i wykona (do końca marca 2019 r.) tymczasową przeprawę mostową z wykorzystaniem składanego mostu o minimalnej szerokości jezdni równej 6,6 m z jednostronnym chodnikiem dla pieszych o minimalnej szerokości 1,5 m zlokalizowanym po stronie zewnętrznej od strony dolnej wody, tak aby ruch pieszy prowadzić bezpiecznie, bez utrudnień dla prac remontowych.

Wszystkie utrudnienia na DK11

Wszystko wskazuje więc na to, ze przejazd krajową jedenastką przez Oborniki będzie prawdziwą udręką. Remont mostu to nie jedyna inwestycja w mieście. W tym roku realizowana będzie budowa małej obwodnicy przez most wroniecki i remont ul. Sanatoryjnej.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: