Wielkopolskie: Samorządy chcą obwodnicy Kościana biegnącej do S5
Nowa droga ekspresowa S5 ominie Kościan. Lokalne władze zabiegają jednak o budowę odcinka obwodnicy w ciągu DW308, który połączy się z S5. Mapa: WZDW

List intencyjny w sprawie współpracy przy opracowaniu dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Kościana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 podpisali przedstawiciele czterech samorządów w woj. wielkopolskim.

Wspólnie za budową obwodnicy Kościana jako odcinka drogi wojewódzkiej nr 308 opowiedzieli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Kościańskiego, oraz Miasta i Gminy Kościan. Nowa droga miałaby zapewnić dogodne połączenie z przyszłą drogą ekspresową S5 Wrocław – Poznań. Obwodnica Kościana będzie liczyć około 4 km długości i połączy drogę wojewódzką nr 308 z nowym przebiegiem drogi ekspresowej S5, przebiegając m.in. przez Pianowo oraz ul. Chłapowskiego w Kościanie. Szacowana wartość inwestycji to 50 mln zł.

Szacunkowy koszt opracowania dokumentacji to ok. 600-700 tys. zł. Każdy z kościańskich samorządów zadeklarował przekazanie na ten cel po 100 tys. zł. Pozostałą kwotę zapłaci województwo.

- Pierwszym krokiem do obwodnicy Kościana była decyzja o budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej od miejscowości Bonikowo do nowego przebiegu drogi ekspresowej S5. Projekt dla tego zadania jest w przygotowaniu – podkreślił wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: