Wiosną budowa S19 Lublin – granica woj. podkarpackiego
Budowa drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim nabiera tempa. Wiosną ruszą prace dla 75 km trasy. W przygotowaniu są kolejne odcinki do granicy z woj. mazowieckim. Zdjęcia: GDDKIA

75 km drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń na rozpoczęcie robót w terenie. To sześć odcinków na jakie podzielono trasę S19 Lublin – granica z woj. Podkarpackim. Na tym nie koniec, bo prowadzone są już przygotowania do budowy odcinków na północ od Lublina.

Przed końcem 2018 roku do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie trafiły trzy wnioski o wydanie zezwoleń na realizację inwestycji drogowej odcinków drogi ekspresowej S19 od Lublina do Kraśnika.

- Wiosną otrzymamy ZRID na odcinki od Kraśnika do granicy woj. lubelskiego. Uzyskaliśmy też pozwolenia zamienne na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego co pozwoli rozpocząć prace na całej inwestycji – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oznacza to, ze prace w terenie rozpoczną się na budowie 75-kilometrowego odcinka S19 od Lublina do granicy z woj. podkarpackim.

 

Pod koniec lutego 2018 r. zawarto umowy z wykonawcami trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od końca zachodniej obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika o łącznej długości około 42 km, tj.:

  • Lublin (w. Lublin Węglin) - w. Niedrzwica Duża dł. ok. 12 km

  • w. Niedrzwica Duża - w. Kraśnik Północ dł. ok. 20 km

  • w. Kraśnik Północ - w. Kraśnik Południe (obwodnica Kraśnika) dł. ok. 10 km

Łączna wartość tych zadań to blisko 1,13 mld zł, a koszt inwestycji uwzględniający wszystkie składniki to 1,48 mld zł (projekt, archeologia, nadzór i odszkodowania za nieruchomości). Droga ma być gotowa w 2021 roku.

Z kolei realizację 33 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 z Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim podzielono na trzy części i podpisano umowy z wykonawcami:

w. Kraśnik Południe – w. Janów Lubelski Północ długość ok. 18 km,

obwodnicę Janowa Lubelskiego dł. ok. 7 km,

w. Janów Lubelski Południe – w. Lasy Janowskie dł. ok. 8 km.

Łączna wartość robót 722 mln zł a łączny koszt realizacji tego fragmentu S19 to 1,05 mld zł. Drogą pojedziemy w 2021 roku.

W przygotowaniu są kolejne fragmenty ekspresówki. Projektanci pracują nad dokumentacją przygotowawczą dla S19 na północ od Lublina do granicy z woj. mazowieckim (koncepcja programowa) a także na terenie w granicach woj. mazowieckiego (materiały do decyzji środowiskowej oraz elementy koncepcji programowej).

S19 w budowie:

S19 Lublin – granica z woj. podkarpackim (6 odcinków, 75 km)

S19 w przygotowaniu:

S19 w granicach woj. mazowieckiego (32,4 km, STEŚ z elementami KP)

S19 gr. z woj. mazowieckim – Lublin (7 odcinków, 105,2 km, KP)

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Arzesz
2019-02-10 09:29
Anna - W Polce nie ma własności prywatnej, obywatele są jedynie użytkownikami gruntów oraz nieruchomości, których decyzją urzędników mogą być pozbawieni.
Anna
2019-01-30 14:23
Jaki wpływ ma 70 letni właściciel nieruchomości na ochronę swojego (zabezpieczonego Księgą Wieczystą) mienia, w przypadku próby jego "zabrania" pod budowę inwestycji drogowej?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: