• Facebook - conadrogach
Wiosną ruszy budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa – Lublin
Droga ekspresowa S17 w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKiA

Wiosną 2017 roku rozpoczną się prace przy budowie drogi ekspresowej S17 od węzła Kurów Zachód w kierunku Warszawy – zapowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na pierwszy z odcinków S17, pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, uzyskaliśmy już decyzję ZRID. W styczniu 2017 roku spodziewamy się kolejnych trzech. Jednej podpisanej przez wojewodę lubelskiego (granica województw - Skrudki) i dwóch przez mazowieckiego (Garwolin – Gończyce i Gończyce – granica województw) – informują drogowcy.

Wojewoda mazowiecki rozpatruje też wniosek o ZRID na odcinek S17 od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina, a wykonawca dwóch kolejnych odcinków (od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz obwodnicy Kołbieli) pracuje nad dokumentacją potrzebną do złożenia wniosków.

Po rozpoczęciu realizacji zadań w drugiej połowie roku prace będą prowadzone na ponad 95 kilometrach przyszłej drogi S17.

Budowa połączenia węzła Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Na zdjęciu przyszły węzeł Puławy Wschód.

Budowa połączenia węzła Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Na zdjęciu przyszły węzeł Puławy Wschód. Zdjęcia: GDDKiA

W woj. lubelskim w budowie jest już odcinek drogi ekspresowej, łączący węzeł Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Obecnie trwają prace przy obiektach inżynierskich, budowie nasypów i wykopów pod przyszłą trasę. W styczniu 2017 roku wprowadzony zostanie objazd w ciągu drogi wojewódzkiej 824 co pozwoli rozpocząć budowę wiaduktu na przyszłym węźle Puławy Wschód. Zgodnie z podpisaną umową realizacja blisko 12-kilometrowej trasy zakończy się na przełomie kwietnia i maja 2018 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: