• Facebook - conadrogach
Włosi wybrani do budowy tunelu w Świnoujściu
Wybrano wykonawcę tunelu w Świnoujściu. Zdjęcia: UM Świnoujście

Za najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu uznano ofertę konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Realizacja tunelu powinna zakończyć się do końca 2021 roku.

- Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od wyboru wykonawcy. Dokumentację postępowania sprawdzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli nie będzie odwołań i wszelkie kontrole przebiegną sprawnie, to na początku przyszłego roku umowa będzie mogła zostać podpisana. Z wielką starannością i zaangażowaniem realizujemy swoje obowiązki jako inwestor zastępczy, tak aby procedura przetargowa, a następnie realizacja tej bardzo ważnej inwestycji przebiegała sprawnie – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

 

Tunel drogowy w Świnoujściu połaczy wsypy Uznam i Wolin

Tunel drogowy w Świnoujściu połaczy wsypy Uznam i Wolin. Zdjęcia: UM Świnoujście, GDDKIA

Stała przeprawa – tunel - w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które nie posiadają wystarczającej przepustowości (co powoduje często długi czas oczekiwania na prom) i są wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne. Wspomniane powyżej problemy rozwiąże powstanie tunelu drogowego. Całkowita długość inwestycji wyniesie około 3,4 kilometra, w tym 1,44 kilometra jednorurowego tunelu drążonego. Średnica wewnętrzna tunelu będzie wynosić 12 metrów, zostanie w nim wykonana dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu, każdy o szerokości 3,5 m., poniżej jezdni powstanie również galeria ewakuacyjna.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Xyz
2017-11-25 21:03
Jakiś konflikt z Astaldi jest przy budowie drogi S3, opóźnienia itd. Teraz firma wygrała kolejny przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu oby tu także nie doszło do opóźnień

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: