Wolne tempo prac na A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niepokoi się, że pomimo zapewnień wykonawcy, na terenie budowy kujawsko-pomorskich odcinków autostrady A1 nie widać maksymalnego zaangażowania w prowadzonych pracach.

Dotychczas w ramach kontynuacji robót polsko-włoskie konsorcjum wykonało 5% podbudowy zasadniczej w ramach odcinków Czerniewice-Odolion, Odolion-Brzezie i 14% na odcinku Brzezie-Kowal. GDDKiA wykorzystuje wszelkie dostępne środki do zmobilizowania wykonawcy, aby zakończyć inwestycję w terminie i przekazanie drogi dla kierowców.

26 kwietnia 2013 roku Wykonawca  (polsko-włoskie konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner) wszedł na teren budowy autostrady A1, do wykonania są: warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wszystkie prace na: wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałych częściach nasypów.

Czas realizacji/długość odcinków/wartość umów:

Czerniewice-Brzezie: 11 miesięcy/  34,4 km / ponad 450 mln zł brutto

Brzezie-Kowal: 12 miesięcy/ 29,5 km/ ponad 608,7 mln zł brutto

Zgodnie z umową wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy (grudzień 2012 /styczeń 2013 ).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: