1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wyburzą stare wiadukty nad A1 Tuszyn – Piotrków. Duże utrudnienia w ruchu

Wyburzą stare wiadukty nad A1 Tuszyn – Piotrków. Duże utrudnienia w ruchu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-01-09
Wyburzą stare wiadukty nad A1 Tuszyn – Piotrków. Duże utrudnienia w ruchu
Przeznaczony do rozbiórki wiadukt WD-287. Od 17 do 20 stycznia trasa Tuszyn - Piotrków Tryb. Zach. będzie zamknięta dla ruchu. Zdjęcia: GDDKIA
Budowa autostrady A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim wkracza w nową fazę. W czwartek, 9 stycznia 2020 roku, zostanie zamkniętych sześć wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywana trasą. Na weekend, 18-19 stycznia, zaplanowano ich wyburzenie, co będzie wiązało się z czasowym zamknięciem dla ruchu przebudowywanego odcinka autostrady A1. Kierowcy będą korzystać z objazdów.

Przeznaczone do rozbiórki obiekty nad budowaną autostradą A1 znajdują się na drogach lokalnych:

Srock - Wodzinek,

Imielna - Sierosław,

Przydatki - Doły Brzeskie,

Papieże - Karlin,

Władysławów - Żychlin,

Bąkowiec - Polesie.

- Stare wiadukty zostaną teraz przygotowane do wyburzenia (usunięte będą bariery, ewentualne oświetlenie, instalacje, a także sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna z jezdni). Przewidziany termin wyburzenia, to weekend 18/19 stycznia 2020 roku. W celu zapewnienia komunikacji dla mieszkańców okolicznych miejscowości do dyspozycji będą dwie drogi: Dąbrówka - Mąkoszyn i Brzoza - Kamocin, na których funkcjonują przejazdy pod autostradą A1 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyburzenia wiaduktów w ciągu A1 Tuszyn - Piotrków

Zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. W ich miejsce wybudowane będą nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. Jak deklaruje wykonawca, wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku.

Wyburzenia wiaduktów w ciągu A1 Tuszyn - Piotrków

Na czas rozbiórki wiaduktów autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie zamknięta i niedostępna dla kierowców od godz. 19:00 w piątek 17 stycznia do godziny 6:00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

  • Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

  • Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

 

- Zamknięcie wymienionych obiektów, istotnie jest punktem zwrotnym tej inwestycji. Od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców, a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania, wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów. Już za kilka miesięcy (w okolicach czerwca, jak deklaruje wykonawca) zostanie oddany niesłychanie ważny zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i kierowców spoza łódzkiego wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim, na DW473 – zapewniają drogowcy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Utrudnienia na drodze 1