Wykonawcy S3 do Lubawki wybrani. Jej budowa potrwa do 2025 r.
GDDKIA wyłoniła wykonawców dwóch brakujących odcinków S3-ki w woj. dolnośląskim na trasie Bolków - Kamienna Góra- Lubawka. Zdjęcia: GDDKIA

Znamy wykonawców dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki na Dolnym Śląsku. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie i budowa trasy, która domknie przebieg S3-ki ze Szczecina do granicy z Czechami.

Droga ekspresowa S3 Południe Bolków (bez węzła) - Granica Państwa będzie miała długość około 32 kilometrów. W ramach zdania wybudowane zostaną m.in: 3 węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe oraz Lubawka, szereg obiektów inżynierskich w tym estakad po ok. 700 m oraz dwóch tuneli drogowych po ok. 2300 m i ok. 320 m. Realizacja trasy została przewidziana w systemie „projektuj i buduj“, w podziale na dwa zadania:

  • zadanie III: odcinek S3 od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), długość około 16,1 km,

  • zadanie IV: odcinek S3 od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do Lubawki (granica państwa), długość około 15,3 km.

Zadania mają oznaczanie III i IV ponieważ, są częscią większego projektu, jakim jest budowa drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Lubawki. Przypominamy, że zgodnie z obietnicami ministra infrastruktury, odcinki Legnica (połaczenie z autostradą A4) - Jawor i Jawor - Bolków maja być ukończone jeszcze w tym roku.

Mapa odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica - LubawkaMapa lokalizacji odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica - Lubawka. Mapa: GDDKIA

Drogowcy za najkorzystniejszą dla odcinka S3 Bolków – Kamienna Góra uznali ofertę złożoną przez konsorcjum: lider - PORR S.A. z Warszawy, partner - PORR Bau GmbH z Austrii. Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za kwotę: 1 536 856 988,60 zł.

Z kolei dla odcinka Kamienna – Góra – Lubawka najkorzystniejsza ofertę złożyło konsorcjum: lider - MOSTY ŁÓDŹ S.A. z Łodzi, partner: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A., z Torunia. Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za kwotę: 879 696 969,70 zł.

Wybory niestety nie rozstrzygają jeszcze ostatecznie przetargu. Każdy z odrzuconych wykonawców ma bowiem prawo do wniesienia odwołania. Poza tym GDDKIA przed zawarciem umowy, musi przekazać dokumentację z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do kontroli uprzedniej. Dopiero po pozytywnym wyniku kontroli, możliwe będzie podpisanie umów z wykonawcami prac.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2018-09-14 21:27
Nareszcie doczekałem, że Mosty Łódź wygrały przetarg. Znałem protoplastę i założyciela tej firmy mgr inż. Zygmunta Patera - znakomitego mostowca i rzetelnego człowieka (wywodzącego się z nieistniejącego dziś Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych). Teraz firmę prowadzi Jego syn, oby z dobrym skutkiem. Życzę WAM powodzenia MOSTY ŁÓDZKIE.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: