• Facebook - conadrogach
Wypadek! Zablokowana autostrada A2 w woj. łódzkim
Autostrada A2. Zdjęcia: GDDKiA

Na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Emilia i Wartkowice doszło do dwóch poważnych wypadków. Kierowcy powinni wybierać objazdy ponieważ A2-ka zablokowana jest w obu kierunkach.

Na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Emilia i Wartkowice zderzyły się dwa samochody ciężarowe a około 2 km dalej przewrócił się TIR. To wynik m.in. wymagającej pogody i trudnych warunków na drogach. Kierowcy jadący A2, powinni korzystać z objazdu przez Łęczycę.

- Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia – apeluje Policja.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: