Wysokie ceny za budowę wschodniej obwodnicy Świnoujścia
Wschodnia obwodnica Świnoujścia połączy się z drogą krajową nr 93 i wyprowadzi uciążliwy ruch z miasta. Mapa: UM Świnoujście

Firmy i konsorcja wyceniły budowę Obwodnicy Wschodniej Świnoujścia. Oferty przekraczają jednak zaplanowany budżet. Prawie 1,3-kilometrowa obwodnica ma połączyć tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93 i odciąży z ruchu kołowego centrum miasta.

Pięć firm złożyło oferty w przetargu na budowę obwodnicy wschodniej łączącej ul. Karsiborską z Daszyńskiego. Otwarcie ofert odbyło się w piątek 11 stycznia. Miasto planowało na wykonanie tejże inwestycji przeznaczyć kwotę prawie 25 mln. zł.

 

Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, proponując za wykonanie inwestycji kwotę 36 138610,76 zł. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 20 mln zł wyższą.

Teraz władze Świnoujścia muszą podjąć decyzję czy i skąd wziąć pieniądze na realizację zadania.

Miasto Świnoujście posiada już projekt budowy obwodnicy. Dzięki temu wyłoniony w przetargu wykonawca będzie mógł od razu rozpocząć prace budowlane. Termin wykonania inwestycji wynosi 20 miesięcy od dnia przejęcia placu budowy.

Powstaną zarówno zupełnie nowe odcinki dróg, jak i przebudowane zostaną istniejące już ulice wraz z infrastrukturą podziemną, tj. kanalizacją deszczową, kanalizacją grawitacyjną oraz tłoczną, siecią wodociągową, gazową, elektryczną i telekomunikacyjną. Oprócz wybudowania jezdni głównej przebudowane zostaną skrzyżowania z istniejącymi ulicami bocznymi. Powstaną wydzielone zatoki autobusowe i parkingi przylegające do drogi. Wybudowane zostaną nowe chodniki i droga rowerowa.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: