Wystartowała przebudowa DK92 koło Poznania
Rozpoczynają się prace na DK92 odcinek Tarnowo Podgórne - Swadzim. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczynają się prace na drodze krajowej nr 92 odcinek Tarnowo Podgórne - Swadzim. Odcinek trasy prowadzący do Poznania jest alternatywną drogą dla płatnej autostrady A2. W kolejnym etapie rozbudowy doczeka się węzeł Tarnowo Podgórne.

W poniedziałek tj. 16 lipca br. ruszyły pierwsze prace związane z przebudową drogi krajowej nr 92 na odc. Tarnowo Podgórne – Swadzim. Prace obejmują 11 kilometrowy odcinek. Przebudowa przyczyni się do poprawy dostępności drogi i wzrostu bezpieczeństwa. - Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i porzecznej, usunięcia kolein, odnowy oznakowania pionowego i poziomego oraz poprawy odwodnienia drogowego także rozbudowę węzła Tarnowo Podgórne (skrzyżowania z drogą powiatowa nr 2420P) wraz z korektą przebiegu dróg serwisowych w jego obrębie – informuje poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Przebudowa droga krajowa nr 92 pod Poznaniem

Mapa z lokalizacją prac na drodze krajowej nr 92. Mapa: GDDKIA

- Kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu, ruchu wahadłowym sterowanym ręcznie oraz ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierowców prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i zachowanie ostrożności – dodają drogowcy.

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 92

Wykonawcą prac o wartości 25 mln zł jest firma COLAS Polska Sp. z o.o. Przebudowa ma potrwać do połowy listopada br.

W tym roku zakres prac obejmuje roboty nawierzchniowe. Na 2019 rok przewidziany jest kolejny etap prac. Wtedy po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: