1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Za 55 mln zł powstanie obwodnica Rusinowa

Za 55 mln zł powstanie obwodnica Rusinowa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-21
Za 55 mln zł powstanie obwodnica Rusinowa
Droga krajowa DK22 w woj. zachodniopomorskim zmieni się nie do poznania - nowe obwodnice i przebudowy. Zdjęcia: GDDKIA
Rusza kolejna inwestycja droga w woj. zachodniopomorskim. Firma Budimex w formule projektuj i buduj wykona obwodnicę Rusinowa w ciągu drogi krajowej nr 22. Prace wyniosą około 55 mln zł. Nowa trasą kierowcy pojadą 2 2027 roku.

W 2027 r. ruch tranzytowy ominie Rusinowo

Drogowcy podpisali umowę na wykonanie obwodnicy Rusinowa. Obwodnica Rusinowa jako nowy przebieg DK22 ominie miejscowość od wschodu. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany wiadukt nad drogą gminną oraz przepust dla małych zwierząt. Na odcinku od strony północnej do ronda z DW179 zaplanowano budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która będzie kontynuacją ścieżki wzdłuż DK22 przewidzianej do realizacji w ramach przebudowy drogi krajowej. Powstanie również system odwodnienia drogi z trzema zbiornikami retencyjno-infiltracyjnymi. 

Obwodnica Rusinowa w ciągu DK22 - mapa

Obwodnica Rusinowa w ciągu DK22 - mapa

Mapa: GDDKIA

Budimex będzie miał 17 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji ZRID. Na realizację samych robót budowlanych przewidziano 15 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Oddanie obwodnicy do ruchu przewidziano w 2027 r. 

Duże zmiany na DK22

Na DK22 w województwie zachodniopomorskim powstaną łącznie cztery obwodnice w ramach Programu Budowy 100 obwodnic. Ale oprócz obwodnic planowana jest również przebudowa odcinków między nimi. Przypominamy, że w lutym br. GDDKIA zawarła umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji w ciągu DK22.  W najbliższych tygodniach planowane jest zawarcie kontraktu na realizację obwodnicy Wałcza. 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22