• Facebook - conadrogach
Za dwa lata pojedziemy nową DW222 z Gdańska do Starogardu
Za dwa lata z Gdańska do Starogardu pojedziemy zmodernizowaną drogą wojewódzką DW222. Inwestycja o wartości 85 mln zł poprawi komfort podróżowania w kierunku autostrady A1.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 222 z Gdańska do Starogardu potrwa do połowy 2019 r. Kierowcy zyskają poszerzone jezdnie, nowe ronda, przebudowane skrzyżowania i mosty dostosowane do przejazdu aut ciężarowych. Lepszy będzie dojazd do autostrady A1. Rozbudowa DW222 będzie podzielona na pięć etapów.

– Zabiegaliśmy o to, aby ta niezwykle ważna droga wojewódzka, z której każdego dnia korzystają kierowcy indywidualni, jak i pasażerowie transportu publicznego, była w końcu wyremontowana – mówił marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. – Realizacja tej inwestycji jest jednym z priorytetów drogowych samorządu województwa. Umożliwi ona dojazd do autostrady A1 – zaznaczał.

Umowa na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 222 została podpisana ze Skanską i jest uzupełnieniem przebudowy drogi nr 224, co zapewni dogodny dojazd do autostrady A1.

Przebudowa obejmuje odcinek o długości ponad 27 km na drodze wojewódzkiej nr 222 między Gdańskiem a Starogardem Gdańskim i będzie kosztowała prawie 85 mln zł. Większość tej kwoty zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach inwestycji zostaną poszerzone jezdnie, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, będą przebudowane skrzyżowania, ronda, mosty na rzekach.

Na przebudowie zyskają mieszkańcy, którzy do stolicy województwa dojadą w krótszym czasie i w bardziej komfortowych warunkach. Poprawi się bezpieczeństwo jazdy, z którego skorzystają także turyści wypoczywający na Kociewiu i w Borach Tucholskich.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: