Zachodniopomorskie: Kolejne odcinki S3 i S11 powstaną do 2023 r.
S3 od Świnoujścia do Troszyna o dł. 33 km i S11 od Koszalina do Bobolic o dł. 47,4 km realizowane jest w formule projektuj i buduj. Odcinki powstaną do 2023 r. Zdjęcia: Obwodnica Szczecinka, GDDKIA

W lipcu 2017 roku w Programie Budowy Dróg Krajowych zapewniono środki na realizację odcinka S3 od Świnoujścia do Troszyna o długości 33 km i S11 od Koszalina do Bobolic o długości 47,4 km. Dla obu tych zadań trwają prace przygotowawcze. Odcinki mają powstać do 2023 roku.

Dla odcinka S3 została uzyskana decyzja środowiskowa i w trakcie jest przetarg na wykonanie badań geologicznych. Dla odcinka S11 trwa końcowy etap opracowywania Koncepcji Programowej i w przeciągu kilku najbliższych miesięcy planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację tego fragmentu S11.

Oba zadania będą realizowane w formule projektuj i buduj, powinny być gotowe w 2023 roku.

Niektóre inwestycje dla S3 i S11 są już w fazie realizacji. To np. budowana obwodnica Szczecinka na S11. Obwodnica powstaje we wschodniej części województwa i ma być gotowa w przyszłym roku.

Na wiosnę ruszą prace budowlane dla odcinków drogi S3 Brzozowo _ Miękowo i Miękowo – Rzęśnica. Umowy na realizację wspomnianych odcinków podpisano pod koniec ubiegłego roku. Obecnie trwają prace projektowe. To ważne fragmenty kluczowej drogi łączącej północ z południem Europy.

Przypominamy również, że we wrześniu 2018 roku została podpisana umowa na realizację w formule Projektuj i Buduj tunelu w Świnoujściu, inwestorem tego zadania jest Miasto Świnoujście, GDDKiA jest inwestorem zastępczym. Roboty przy budowie tunelu powinny ruszyć z końcem przyszłego roku.

Kolejne lata powinny pozwolić na kontynuację budowy drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim. - Dla odcinka S11 Bobolice – Szczecinek o długości 24,5 km jest opracowywany projekt budowlany wraz z projektami wykonawczymi. Decyzja środowiskowa była uzyskana już wcześniej, dlatego od razu można było przystąpić do sporządzania dokumentacji technicznej, tak aby jeszcze w okresie ważności decyzji środowiskowej rozpocząć uzyskiwanie decyzji ZRID i być gotowym do ogłoszenia przetargu na budowę tego odcinka w 2021 roku - informuje Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: