1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zachodniopomorskie: Utrudnienia na nadmorskiej DW102

Zachodniopomorskie: Utrudnienia na nadmorskiej DW102

  1. conadrogach.pl
  2. ZZDW
  3. 2017-11-03
Zachodniopomorskie: Utrudnienia na nadmorskiej DW102
Przebudowa DW nr 102, na odcinku Łukęcin-Rewal potrwa do końca sierpnia przyszłego roku. Zdjęcia: ZZDW
Od 9 listopada na drodze wojewódzkiej nr 102, na odcinku Łukęcin-Lędzin zostanie wprowadzony objazd. Utrudnienia mają związek z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo. Roboty na całym odcinku Łukęcin-Lędzin powinny zakończyć się najpóźniej 31 sierpnia.

Objazd będzie prowadził od Rewala drogą powiatową przez Śliwin, Karnice i dalej drogą wojewódzką nr 110 do Lędzina. Długość objazdu wynosi 11,6 km.

Objazd drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Łukęcin - Lędzin

Objazd drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Łukęcin - Lędzin. Mapa: ZZDW

Kanał Dreżewo odprowadza wodę z okolicznych pól do przymorskiego jeziora Liwia Łuża. Wzdłuż kanału, po obu jego stronach biegną rowy melioracyjne, które przechodzą pod drogą nr 102 przepustami. Te konstrukcje również zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowe obiekty.

Przebudowa mostu i dwóch przepustów zostanie zakończona do 31 maja przyszłego roku.

Deszczowe lato i jesień spowolniły w tym roku prace budowlane na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102, na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin-Rewal. Wykonawcą przebudowy DW nr 102 na odcinku Łukęcin-Rewal jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia oraz firma partnerska Want. Pomimo opóźnień, firmy deklarują, że zakończą przebudowę w terminie, czyli do końca sierpnia przyszłego roku.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 102