1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zaprojektują obwodnicę Ćmielowa w ciągu DW 755

Zaprojektują obwodnicę Ćmielowa w ciągu DW 755

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2013-03-13
Zaprojektują obwodnicę Ćmielowa w ciągu DW 755
Rozpoczyna się opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa obwodnicy Ćmielowa. Projektowany odcinek obwodnicy Ćmielowa znajduje się w ciągu DW Nr 755 Ostrowiec Św. – Ożarów. Obejście Ćmielowa planowane jest południową stroną DW Nr 755 i ma za zadanie połączyć odcinki drogi Nr 755 z pominięciem zabudowy centrum m. Ćmielów.
Odcinek obwodnicy miejscowości Ćmielów będzie liczył około 5,4 km i rozpocznie się na granicy zabudowy za m. Brzóstowa, dalej pobiegnie południową stroną drogą wojewódzką DW 755 do ul. Sandomierska za terenem zabudowanym przed m. Wólka Wojnowska.

Nowa trasa będzie miała parametry klasy G, o nośności 115 kN/oś i szerokości jezdni 7,0 m (przekrój 2/3,5m). Powstaną skrzyżowania, w tym typu rondo w miejscach włączenia i wyłączenia obwodnicy oraz w miejscach skrzyżowania z niektórymi drogami powiatowymi.

Świetokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich szacuje, ze z końcem listopada br uzyskana zostanie decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Z kolei planowany termin zakończenia projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID to koniec czerwca 2014r. Autorem opracowania projektu budowlano – wykonawczego wraz z uzyskaniem odpowiednich decyzji i uzgodnień jest firma NEOINVEST Sp. z o. o.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 755 Jak dojadę - Ćmielów