ZDW w Bydgoszczy zapowiada pracowite wakacje na drogach
Utrudnienia - realizacja inwestycji.

Latem odbywa się najwięcej prac poprawiających bezpieczeństwo oraz komfort jazdy na drogach wojewódzkich. Kierowcy muszą liczyć się z tymczasowymi objazdami, ograniczeniami prędkości oraz zwężeniami jezdni na drogach wojewódzkich DW241, DW551, DW239, DW244, DW546, DW559, DW266, DW539.

Z największymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy na DW nr 241 w Więcborku. W ubiegłym tygodniu ruszył remont mostu na Orlej. W związku z tym kierowcy ciężarówek są kierowani na objazd biegnący DK nr 25 od Sępólna do Koronowa i dalej DW nr 243 w kierunku Mroczy. Do dyspozycji kierowców jest również DW nr 242 biegnąca z Więcborka do Wyrzyska i dalej DK nr 10 do Nakła. Samochody osobowe mogą korzystać ze lokalnych dróg w rejonie Więcborka.

Ruszają również odnowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich. – Oprócz dużych zadań realizowanych w Gródku przy DW nr 239, w  Maksymilianowie przy DW nr 244 i w Bierzgłowie przy DW nr 546 udało się wprowadzić do naszego budżetu kilka mniejszych odnów. Kosztem pół miliona złotych przebudujemy 1,4 kilometra DW nr 244 pomiędzy Wtelnem i Tryszczynem. Przy okazji zadbamy o poprawę odwodnienia tego odcinka. Zrealizujemy też kolejny etap modernizacji ul. Okrzei w Lipnie, którą przebiega DW nr 559. Poza tym nowy asfalt ułożymy na krótkich 200-metrowych odcinkach DW nr 266 w Piotrkowie Kujawskim i Aleksandrowie Kujawskim oraz w Tłuchowie na DW nr 539. W Kowalewie w sierpniu układać będziemy mikrodywanik na ul. Odrodzenia – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy,  Mirosław Kielnik.

W wakacje, gdy ruch jest najmniejszy przeprowadzone zostaną też tak zwane powierzchniowe utrwalenia dróg, które na razie muszą poczekać na kompleksową modernizację. – W ostatnich latach przebudowaliśmy 300 kilometrów dróg, ale zarządzamy siecią liczącą 1700 kilometrów. Stąd oprócz solidnych odnów musimy korzystać z innych, tańszych sposobów poprawy stanu nawierzchni. Dlatego nadal stosujemy powierzchniowe utrwalenia nawierzchni. Przykładamy jednak coraz większą wagę do jakości prowadzonych prac tą technologią, tak by ograniczyć do niezbędnego minimum ewentualne roszczenia kierowców względem wykonawców z powodu odskakujących grysów – dodaje Mirosław Kielnik. W czasie prac kierowcy powinni liczyć się z ograniczeniami prędkości oraz ruchem wahadłowym. Zdecydowana większość tych prac na drogach wojewódzkich zakończy się do połowy września. Te roboty toczyć się będą na DW nr 238 (Osie Rybno), DW nr 266 (Rudunki-Przybranowo), DW nr 241 (Pamiętewo-Skarpa), Dw nr 538(Słup), DW nr 246 (Murzynkowo).

Samorząd województwa zarezerwował również środki na budowę 5 zatok autobusowych w Złotorii przy drodze wojewódzkiej nr 654 (2 szt.), w Rogoźnie przy drodze wojewódzkiej nr 241 (2 szt.)  oraz w miejscowości Grzeczna Panna przy drodze wojewódzkiej nr 246 (1 szt.). Przy tych drogach kierowcy również muszą liczyć się ze zwężeniami o ograniczeniem prędkości.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: