1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zima łagodna dla budowy drogi S5

Zima łagodna dla budowy drogi S5

  1. conadrogach.pl
  2. info. pras
  3. 2015-02-05
Zima łagodna dla budowy drogi S5
Budowa drogi ekspresowej S5 węzeł Trzebnica - węzeł Wrocław Północ. Fot. Astaldi
Zima – pomimo tego, że potrafi zaskoczyć drogowców - w tym roku jest wyjątkowo łaskawa zarówno dla kierowców, jak i ekip budowlanych. Dlatego też, firma Astaldi - wykonawca drogi ekspresowej S5, nie zwalnia tempa prac na placu budowy odcinka S5 od węzła Trzebnica do Węzła Wrocław-Północ.
Od kilku dni prowadzona jest rozbiórka obiektów w Wysokim Kościele, karczowane są drzewa i krzewy w okolicach węzła Trzebnica oraz w miejscowości Kryniczno. Z kolei na węźle Wrocław-Północ, tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, likwidowane są pierwsze kolizje elektryczne i planowane jest rozpoczęcie eliminacji kolejnych.

Prace przygotowawcze prowadzone są niemal na całym odcinku drogi ekspresowej S5, który realizuje włoska spółka Astaldi. Począwszy od węzła Trzebnica, aż do węzła Wrocław-Północ wykonywane są kolejne roboty, które wraz z nadejściem wiosny, a co za tym idzie bardziej stabilnej aury, pozwolą na wjazd na plac budowy ciężkiego sprzętu i rozpoczęcie prac ziemnych.

- Przede wszystkim realizowana jest rozbiórka obiektów znajdujących się na wytyczonej trasie drogi S5. Pracownicy rozbierają budynki na terenie miejscowości Wysoki Kościół i Będkowo. Przygotowywany jest plan prac rozbiórkowych w miejscowości Wisznia Mała. Przy węzłach Kryniczno oraz Trzebnica pracownicy firmy Astaldi karczują drzewa, krzewy oraz porządkują teren. Przy węźle Wrocław-Północ – w miejscu przyszłego połączenia nowobudowanej drogi ekspresowej S5 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia – likwidowane są kolizje średniego i niskiego napięcia - informuje wykonawca.

Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 5 jest tak duże, że budowa nowej drogi ekspresowej S5 jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli poprawić płynność ruchu między Wrocławiem a Poznaniem. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby prace przygotowawcze prowadzone były jednocześnie niemal na całym odcinku. Dzięki temu kierowcy będą mieli szansę pojechać nową trasą już w grudniu 2017 roku.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S5 Jak dojadę - Trzebnica