Złe warunki na drogach. Uwaga na wypadki i utrudnienia na A4
Wypadki, korki i utrudnienia na autostradzie A4. Panujące złe warunki drogowe znowu nie sprzyjają kierowcom. Zdjęcia: conadrogach.pl

W ostatnim miesiącu miało miejsce kilka poważnych wypadków na autostradzie A4, które powodowały duże korki i utrudnienia w ruchu. Przyczyną wypadków na A4 były złe warunki drogowe, opady śniegu i nieuwaga kierowców. Od piątku powrót zimy na drogach, policjanci zalecają ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drogach.

W lutym na dolnośląskim odcinku A4 doszło do poważnych wypadków – karamboli. Zderzyło się kilkanaście aut, kierowcy stali w kilometrowych korkach. Takie obrazki są częste na A4-ce w okolicach Legnicy i Wrocławia. Powodem kolizji często są opady śniegu, śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do tych warunków.

Do sierpnia remont na węźle Balin A4 Katowice - Kraków

Wypadki na A4 oznaczają olbrzymie korki, ponieważ autostrada A4 z Wrocławia w kierunku granicy z Niemcami nie ma niemal na całej długości pasa awaryjnego. Każda kolizja powoduje utrudnienia i zablokowanie A4-ki na kilka godzin. Nawet udrożnienie jednej nitki nie daje dużej poprawy, zwłaszcza w czasie wzmożonego ruchu.

Remont autostrady A4 pod Opolem – prace już w kwietniu

 

Remont autostrady A4 w 2018 roku

 

Przeciwdziałając wypadkom i by upłynnić ruch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o wprowadzeniu ograniczeń wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. Zakazy niestety nie zawsze są respektowane przez kierowców, a szkoda bo, przy ogromnym ruchu na autostradzie A4 Wrocław – Zgorzelec każde spowolnienie na pasie szybkiego ruchu powoduje duże zatory.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarowych na autostradzie A4

 

Zakazy wyprzedzania na autostradzie A4. Tiry blokuja ruch

 

Niestety tragiczna sytuacja na A4 nie zmieni się szybko. Przymiarki do przebudowy A4-ki trwają od lat i zawsze brakuje na nie pieniędzy. Dowiedzieliśmy się, że rząd będzie starał się o dofinansowanie unijne na dobudowę 3 pasa ruchu na A4. Inwestycja będzie realizowana nie wcześniej niż za 2-3 lata i według szacunków ma wynieść około 3 miliardy złotych. Prace przewidują również likwidację niepotrzebnych węzłów i rozbudowę istniejących.

Przebudowa autostrady A4 Wrocław – Krzyżowa odpłynęła w czasie

 

Przebudowa autostrady A4 Wrocław - Zgorzelec

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: