• Facebook - conadrogach
Zmiany na DW 266 Ciechocinek - Radziejów
Latem 2017 r. planowane są prace na blisko kilometrowym odcinku DW266 od węzła autostradowego Odolion do Ciechocinka. Trwa wybór wykonawcy zadania.

Latem planowane jest rozpoczęcie kolejnych prace na drodze wojewódzkiej nr 266 łączącej między innymi Ciechocinek i Aleksandrów Kujawski z węzłem na autostradzie A1 ww oj. Kujawsko-pomorskim. Wyremontowany zostanie wjazd do Ciechocinka. W rejonie Aleksandrowa Kujawskiego wprowadzona jest nowa organizacja ruchu.

Prace są planowane na blisko kilometrowym odcinku DW266 od węzła autostradowego Odolion do Ciechocinka. Zostanie tam ułożony tak zwany mikrodywanik. Technologia ta opiera się na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Sprawdza się ona na trasach, które nie są narażone na przejazdy najcięższych pojazdów. Po remoncie droga pozbawiona jest nierówności i doskonale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci. Obecnie trwa przetarg związany z wyborem wykonawcy tego zadania – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Remont jest kontynuacją prac realizowanych na DW266 w ubiegłym roku. Wówczas odnowiony został odcinek od węzła autostradowego do Aleksandrowa Kujawskiego. Na trasie wojewódzkiej nr 266 w ostatnich latach zrealizowanych zostało też kilka innych zadań. W Ciechocinku zainstalowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Narutowicza. W Sędzinie wybudowano rondo. Wyremontowane zostały też odcinki tej trasy przebiegające przez Piotrków Kujawski i Aleksandrów Kujawski.

W tym tygodniu w rejonie Aleksandrowa Kujawskiego drogowcy wprowadzają nową organizację ruchu. Zakłada ona nadanie pierwszeństwa ruchu drodze wojewódzkiej na 4 skrzyżowaniach w miejscowościach Aleksandrów Kujawski, Nowa Wieś oraz Służewo.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: