Znamy oferty na projekt S7 Czosnów-Kiełpin
9 firm jest chętnych do zaprojektowania drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin. Zdjęcia: GDDKIA

Otwarte zostały oferty w przetargu na wykonanie elementów koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Czosnów-Kiełpin do parametrów drogi ekspresowej S7. Oferty złożyło dziewięciu zainteresowanych wykonawców.

Najniższą cenę na zaprojektowanie drogi S7 na odcinku Czosnów-Kiełpin, zaoferował Promost Consulting Sp. z o.o. Sp.k. - 1,9 mln zł. Natomiast najwyższą - 4,4 mln zł, to oferta złożona przez konsorcjum: MP-Mosty Sp. z o.o.; MPRB Sp. z o.o.; MP Sp. z o.o. Sp. k.

Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na zrealizowanie zadania (licząc od podpisania umowy). Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na czerwiec 2018 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową S8 na odcinku Czosnów - Kiełpin. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Odcinek trasy S8 będzie liczył około 9,2 km i pobiegnie przez gminy: Łomianki, Czosnów i Izabelin. Jej początek znajduje się w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 2405W w Czosnowie (projektowany węzeł Czosnów), koniec w km 9+200 (przed miejscowością Kiełpin) na wysokości Dziekanowa Bajkowego i Dziekanowa Leśnego. W ciągu trasy powstaną węzły: Czosnów, Palmiry, Sadowa.

Planowany harmonogram realizacji drogi ekspresowej S8 Czosnów - Kiełpin:

  • III kwartał 2019r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”:
  • II kwartał 2020r. podpisanie umowy z wykonawcą
  • IV kwartał 2021r – IV kwartał 2023r. realizacja robót budowlanych.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Obserwator
2018-05-20 23:35
^^ Kolejny znawca, który nie ma pojęcia o czym pisze ani jaki jest zakres prac w czasie przebudowy drogi do parametrów eSki.
Cross
2018-05-18 17:04
Ale skomplikowana praca! Zbudować 3 wiadukty z rondami pod spodem jak w Łomiankach! Kolektory boczne od zawsze są ,więc nie trzeba niczego zmieniać! Biurokracja poraża!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: