• Facebook - conadrogach
Znamy wykonawcę odcinka S7 Szczepanowice –Widoma
W najbliższych latach ma powstać dalszy odcinek drogi ekspresowej S7 na północ od Krakowa aż do granicy z woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA

Wybrany został wykonawca, który przygotuje projekt i wybuduje odcinek drogi ekspresowej S7 węzeł Szczepanowice – węzeł Widoma. Zadanie jest częścią inwestycji jaka jest budowa S7-ki na trasie granica woj. świętokrzyskiego – Kraków.

Z pięciu firm, które złożyły swoje oferty na budowę 14 km odcinka II drogi S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice drogowcy wybrali firmę Mota- Engil Central Europe S.A. Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu 34 miesięcy od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast do czasu przeznaczonego na projektowanie inwestycji okresy zimowe są wliczane. Koszt inwestycji wyniesie ponad 508 mln 135 tys. zł. a gwarancja jakości 10 lat.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie a potem wybudowanie drogi ekspresowej S7 jako drogi dwujezdniowej z pasem dzielącym ziemnym oraz pasami awaryjnymi oraz węzłami drogowymi łączącymi S7 z istniejącą siecią dróg. W ciągu trasy powstaną obiekty inżynierskie, drogi dojazdowe i cała infrastruktura towarzysząca.

 

Mapa drogi ekspresowej S7 Kraków - granica z woj. świętokrzyskim

Mapa drogi ekspresowej S7 Kraków - granica z woj. świętokrzyskim. Mapa: GDDKIA

 

55,6 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 granica woj. świętokrzyskiego – Kraków (włączenie do istniejącego węzła Igołomska na obwodnicy Krakowa) został podzielony na trzy części realizacyjne.

Dla odcinka I S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic (bez węzła Szczepanowice), długości ok. 23,3 km , podzielonego dodatkowo na dwie części inwestycyjne - 29.06. 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą na:

  • dla części I granica województwa – węzeł Miechów : projekt budowlany i uzyskanie decyzji ZRID do 28.08.2018 r.

    dla części II tzw. „Poradowskiej” : uzyskanie decyzji środowiskowej i opracowanie koncepcji programowej do 28.08.2018.

W przypadku odcinka III węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), długości ok. 18,3 km trwa analiza złożonych przez wykonawców ofert.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: