Znikną poniemieckie wiadukty nad autostradą A6 i DK20
W tym roku planowana jest rozbiórka dwóch starych, nieużywanych od lat wiaduktów drogowych nad A6 i DK20. Zdjecia: GDDKIA

Zostaną rozebrane dwa nieużywane poniemieckie wiadukty nad autostradą A6 w rejonie Kołbaskowa oraz wiadukt nad DK20 w rejonie miejscowości Lisowo. Jak zaznaczają drogowcy, dalsze utrzymywanie tych obiektów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Prace zaplanowano na ten rok. Będą utrudnienia w ruchu.

Rozbiórki doczeka się wiadukt wiadukt nad autostradą A6 w Kołbaskowie o konstrukcji stalowej powstał wraz z budową autostrady w latach 30 ubiegłego wieku i jest nieużywany od wielu lat. Obiekt pozbawiony jest od strony południowej połączenia z jakakolwiek drogą. Dodatkowo konstrukcja obiektu nosi śladu uszkodzeń z czasów II wojny światowej. Nadzór Budowlany nakazał rozbiórkę tego obiektu, część robót związanych z rozbiórką przeprowadzono już w roku ubiegłym. Prace obejmą rozebranie konstrukcji obiektu łącznie z podporą środkową. Przyczółki obiektu nie będą rozbierane. Podczas prac rozbiórkowych w ciągu autostrady A6 ruch zostanie zawężony do jednej jezdni.

Wiadukt nad DK20 w rejonie m. Lisowo o konstrukcji żelbetowej został wybudowany na początku lat 40 XX wieku w ramach budowy autostrady Berlin-Królewiec. Konstrukcja samego obiektu została ukończona, ale droga która miała nim przebiegać nigdy nie powstała. Wiadukt jest nieużywany od wielu lat i nie ma do niego dojazdu. Obiekt ten również doznał uszkodzeń w wyniku działań wojennych. Stan obiektu pogarsza się z roku na rok i zdarzało się, iż elementy betonowe konstrukcji obiektu spadały na jezdnię DK20. Roboty obejmą rozbiórkę ustroju nośnego, przyczółki nie będą rozbierane. Podczas prowadzenia rozbiórki ruch na DK20 będzie odbywał się wahadłowo.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: