Droga ekspresowa S16 Ełk - Knyszyn - mapa z korytarzem przebiegu
Mapa orientacyjnego przebiegu drogi ekspresowej S16 Ełk - Knyszyn. Mapa: MI

Droga ekspresowa S16 z Knyszyna do Ełku przewidziana jest do realizacji jako trasa łącząca drogi ekspresowe S61 (Via Baltica) i S19 (Via Carpatia) - mapa przebiegu. Planuje się, że odcinek będzie miał około 70 km długości i powstanie jako droga dwujezdniowa po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Jej realizacja zaplanowana jest na lata 2024-2027. Obecnie trwają prace przygotowawcze.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Mazury
2019-06-05 13:02
Co Ty piszesz człowieku....??.? Aż żal Was czytać... Najlepiej zabetonujcie i zalejcie asfaltem całą Ziemię...i zamiast szumu dzrzew, śpiewu ptaków ...słuchajcie jak tiry jeżdżą po waszych S...i wdychajcie smród spalin...
rudor
2019-01-31 10:54
do: ppp > Prawdą jest że są rejony w Polsce stanowiące "białą plamę" pod względem budowy dróg szybkiego ruchu. Obszar Pomorza i północna część Wielkopolski po Kujawy. Praktycznie w całości od Szczecina po Trójmiasto. Wystarczy wymienić (S-3 + początek budowy S-6) przez środkowe Pomorze (S-11 - w planowaniu) oraz całkiem zapomniana S-10. Zdarza mi się jeździć DK-10 Bydgoszcz - Toruń. Ogromne natężenie ruchu. Niewielkie szanse by wyprzedzić gęsto jeżdżące TIRy. Częste wypadki. Podobnie jest dalej na zachód. Nakło ,posiadające obwodnicę (jedno jezdniową ze skrzyżowaniami na jednym poziomie), dalej - "rozjeżdżone" Sadki. Można długo wymieniać.
enrico
2019-01-27 11:47
ppp- nie mnie budują, bo tam nie mieszkam. Mnie zależało, aby Via Carpatię (S19) połączono ekspresowym łącznikiem z S61 (Via Balticą), bo tylko wtedy Via Carpatia spełni sens szybkiego drogowego połączenia Południa Europy z Północą. A o innych potrzebnych jeszcze drogach ekspresowych w Polsce, możnaby grubą książkę napisać. Niezależnie od powyższego zgadzam się, że od Wrocławia do Kłodzka i dalej do Kudowy Zdrój jest trudna zatłoczona droga (jeździłem ją), ale po zbudowaniu S3 od Bolkowa do Lubawki na granicy z Czechami i dalej przez Jaromer do Hradec Kralove, to od Wrocławia przez A4 (w.Kostomłoty), Strzegom i Bolków, będzie można tamtędy pojechać do Czech i dalej na południe Europy. Wtedy ruch na DK8 się zmniejszy.
ppp
2019-01-22 08:52
enrico. Nie narzekaj i tak wam tam mase dróg buduja, sa inne rejony Polski, które potrzebują drogi, gdzie są korki wielokilometrowe. Np od wrocławia na południe urywa się droga s8, w weekendy korki 30 kilometrów s ą normalnością. mase wypadkó śmiertelnych. .
enrico
2019-01-15 20:32
Nareszcie po raz pierwszy - przeczytałem info , że powstanie ,, łącznik" ( S16- Knyszyn- Ełk) pomiędzy Via Carpatią (S19), a S61 (Via Balticą), o którego zbudowanie wielokrotnie tutaj apelowałem. Bo dopiero wtedy Via Carpatia spełni swoją właściwą rolę - TransEuropejskiej ekspresowej Trasy tranzytowej łączącej Południe z Północą Europy (od Grecji przez Węgry, Słowację, Polskę do Estonii). Szkoda tylko, że ma powstać dopiero za 8-10 lat!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: