1. Strona główna
  2. Mapy i plany
  3. Mapa A1 Toruń - Włocławek. Autostrada będzie rozbudowana

Mapa A1 Toruń - Włocławek. Autostrada będzie rozbudowana

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-02-13
Mapa A1 Toruń - Włocławek. Autostrada będzie rozbudowana
Autostrada A1 Toruń - Włocławek będzie rozbudowana o dodatkowe pasy ruchu - poinformował resort infrastruktury. Rozbudowa trasy ma związek z innymi dużymi inwestycjami tj. budową drogi ekspresowej S10 Toruń - autostrada A1/Włocławek - Warszawa, obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej S50/A50. Chodzi również o efektywne rozprowadzenie zwiększonego ruchu drogowego powstałego na trasach dojazdowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego CPK. Poniżej mapa z odcinkiem trasy A1 Toruń - Włocławek przewidzianym do rozbudowy.

Autostrada A1 od węzła Włocławek Północ do węzła Toruń Południe zostanie poszerzona. Po rozbudowie kierowcy będą mieli po trzy pasy ruchu w każdym kierunku.

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie łącznie 34,8 km A1 o trzeci pas ruchu o szerokości 3,75 m na każdej z jezdni autostrady, na odcinku od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ. Szczegóły inwestycji poznamy po zleceniu analiz ruchu (w tym dla drogi S10) oraz po opracowaniu pierwszych projektów.

Mapa z odcinkiem autostrady A1 przewidzianym do rozbudowy

Mapa z odcinkiem autostrady A1 przewidzianym do rozbudowy tj. A1 od węzła Włocławek Północ do węzła Toruń Południe. Mapa A1: GDDKIA

Program rozbudowy autostrady A1 Toruń - Włocławek jest przewidziany do realizacji w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Szacunkowy koszt całej inwestycji to ok. 490 mln zł. 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Włocławek