1. Strona główna
  2. Mapy i plany
  3. Mapa obwodnicy Nowego Targu na DK49 - wariant GDDKIA

Mapa obwodnicy Nowego Targu na DK49 - wariant GDDKIA

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, GDDKIA
  3. 2024-04-30
Mapa obwodnicy Nowego Targu na DK49 - wariant GDDKIA
Planowana obwodnica Nowego Targu na od wschodu i południa ominąć miejscowość. Obwodnica Będzie częścią drogi krajowej nr 49 (DK49). Mapa przedstawia przebieg według wariantu przedstawionego przez GDDKIA w 2023 r. we wniosku o decyzję środowiskową - wariant 3.

Wybrany do wniosku o decyzję środowiskową odcinek obwodnicy Nowego Targu ma 4,53 km i wykorzystuje korytarz zostawiony przez miasto w planie miejscowym. Trasa zacznie się na węźle Nowy Targ Południe w ciągu nowej Zakopianki (DK47), pobiegnie obok osiedla na Polanie Szaflarskiej, strefy aktywności i dalej wzdłuż brzegu Białego Dunajca. Pod estakadą powstanie połączone z ul. Szaflarską rondo, które zapewni wjazd i zjazd na obwodnicę kierowcom podróżującym na trasie Zakopane - Krościenko nad Dunajcem. Projektowana przez miasto Nowy Targ ul. Sikorskiego będzie połączona z rondem przy ul. Szaflarskiej, dzięki czemu również zyska dostęp do obwodnicy.

Obwodnica bedzie miała klasę GP (droga główna ruchu przyspieszonego). 

Przypominamy, że mieszkańcy są za obwodnicą, ale w innym przebiegu niż zaproponowali drogowcy we wniosku o decyzję środowiskową. Wszystko wskazuje na to, że GDDKIA będzie musiała przygotować alternatywne warianty przebiegu obwodnicy.

Nowa trasa połączy budowany na DK47 węzeł Nowy Targ Południe z DK49. Ułatwi dojazd do Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Jurgowa i przejścia granicznego ze Słowacją. We wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) jako preferowany GDDKIA wskazała wariant nr 3

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 49 Jak dojadę - Nowy Targ