Mapa przebiegu trasy via Carpatia
Mapa przebiegu korytarza drogowego via Carpatia w Europie. Mapa: MIB

Mapa pokazuje przebieg międzynarodowej trasy via Carpatia, której realizacja ma być częścią programu Łącząc Europę. Na terenie Polski Via Carpatia przebiega w ciągu dróg ekspresowych: S61 na odcinku granica państwa – Augustów – Ełk, S16 na odcinku Ełk – Knyszyn oraz S19 Knyszyn – Dobrzyniewo Duże - Choroszcz - Siemiatycze - S12 (Lublin Rudnik), S12 (Lublin Sławinek) - Nisko - A4 (Rzeszów Wschód), A4 (Rzeszów Zachód) - Barwinek - granica państwa. Długość polskiej części szlaku liczy łącznie 1533 km (wraz z odnogami w kierunku portów bałtyckich i granicy z Ukrainą, tj. drogami S12 i S17).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

antybezmyslnik
2019-01-11 13:06
Jerzy - To Grabarczyk (a nie Tomczyk) kazał budować S8 wokoło Łodzi; zamiast jak powinno być z W-wy, przez Piotrków Tryb. - Bełchatów - Wieluń do m. Walichnowy (obecnie na S8 nazwany dla niepoznaki jako ,,w. Wieluń"), (a do m. Wielunia drogą DK 74 jest prawie 20 km). Co do prywaty - teraz w wykonaniu PiS - jest ona jeszcze większa (dla swojego suwerena)- S6, S12, S16, S19 S61. Granda !
Jerzy
2018-09-06 15:31
Szkoda, ze "stara" 8 Wielun - Piotrkow Trybunalski zostala zmieniona i zrobiono ja zeby polaczyc Sieradz / posel Tomczyk/ z Lodzia,/prywata/.Rowniez "12" od Piotrkowa do Pulaw bedzie tak pozno w realizacji, a ruch na tej drodze jest bardzo wielki jezeli nie najwiekszy w Polsce. Wedlug mnie to ta trasa powinna po "2" i "4" byc w pierwszej kolejnosci realizowana, a nie jako ostatnia.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: