• Facebook - conadrogach
Mapa wariantów obwodnicy Praszki w ciągu DK45 w woj. opolskim
Mapa przebiegu różnych proponowanych wariantów obwodnicy Praszki w ciągu drogi krajowej nr 45. Mapa: GDDKIA

Planowana inwestycja polegająca na budowie obejścia drogowego miejscowości Praszka w ciągu drogi krajowej nr 45, zlokalizowana jest na terenie gmin Praszka oraz Gorzów Śląski. W ramach Studium Techniczno–Ekonomiczno–Środowiskowego w sposób wariantowy projektuje się obejście drogowe w ciągu drogi krajowej nr 45 na parametrach drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju drogowym jednoprzestrzennym. W kolejnym etapie, w oparciu o wybrany wariant zostanie wykonany projekt w stadium Koncepcji Programowej.

Droga krajowa nr 45 przebiega przez trzy województwa: łódzkie, opolskie i śląskie. Trasa rozpoczyna swój przebieg w województwie śląskim poprzez skrzyżowanie z drogą krajową nr 78 kilka kilometrów przed granicą z Republiką Czeską, natomiast kończy w węźle „Złotów” na drodze ekspresowej S8 w województwie łódzkim. Taki przebieg tej trasy stanowi dogodne połączenie centrum kraju z południową granicą państwa.

Obwodnica Praszki powstanie jako część drogi krajowej nr 45 przez co ruch tranzytowy ominie miejscowośc co zapewni płynne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się na trasie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: