1. Strona główna
  2. Mapy i plany
  3. Mapa wariantów obwodnicy Praszki w ciągu DK45 w woj. opolskim

Mapa wariantów obwodnicy Praszki w ciągu DK45 w woj. opolskim

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-03-10
Mapa wariantów obwodnicy Praszki w ciągu DK45 w woj. opolskim
Planowana inwestycja polegająca na budowie obejścia drogowego miejscowości Praszka w ciągu drogi krajowej nr 45, zlokalizowana jest na terenie gmin Praszka oraz Gorzów Śląski. W ramach Studium Techniczno–Ekonomiczno–Środowiskowego w sposób wariantowy projektuje się obejście drogowe w ciągu drogi krajowej nr 45 na parametrach drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju drogowym jednoprzestrzennym. W kolejnym etapie, w oparciu o wybrany wariant zostanie wykonany projekt w stadium Koncepcji Programowej.

Droga krajowa nr 45 przebiega przez trzy województwa: łódzkie, opolskie i śląskie. Trasa rozpoczyna swój przebieg w województwie śląskim poprzez skrzyżowanie z drogą krajową nr 78 kilka kilometrów przed granicą z Republiką Czeską, natomiast kończy w węźle „Złotów” na drodze ekspresowej S8 w województwie łódzkim. Taki przebieg tej trasy stanowi dogodne połączenie centrum kraju z południową granicą państwa.

Obwodnica Praszki powstanie jako część drogi krajowej nr 45 przez co ruch tranzytowy ominie miejscowośc co zapewni płynne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się na trasie.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 45 Jak dojadę - Praszka