1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Elbląg - mapa samochodowa

ELBLĄG - MAPA SAMOCHODOWA

ELBLĄG - NA MAPIE

Elbląg

Elbląg to miasto na prawach powiatu położone w północnej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim (w latach 1975-1998 Elbląg był siedzibą władz województwa elbląskiego). Leży na pograniczu Wzniesień Elbląskich i Żuław Wiślanych, nad rzeką Elbląg, w pobliżu jej ujścia do Zalewu Wiślanego. W mieście żyje ok 124 tys. ludzi na prawie 80 km kw. Najważniejszymi drogami Elbląga są: drogi ekspresowe S7 i S22, krajowa nr 7 i 22 oraz cztery drogi wojewódzkie: 500, 503, 504 i 509.
Elbląg

W Elblągu godna uwagi kazdego turysty jest starówka z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną oraz zespołem zrekonstruowanych kamieniczek. Największą atrakcją turystyczną Elbląga są rejsy po Kanale Elbląskim. Na kilku odcinkach statki transportowane są drogą lądową, na szynach umieszczonych na specjalnych platformach. Pokonują w ten sposób blisko stumetrową różnicę poziomów. Rejs taki trwa ok. 11 godzin i stanowi unikat w skali światowej.

Drogi w Elblągu

Drogą o największym znaczeniu dla Elbląga jest droga ekspresowa S7. Stanowi ona w połączeniu z drogą krajową nr 7 obwodnicę miasta od zachodu i południa. S7 zaczyna bieg na południu miasta, w pobliżu Ronda Leer, na węźle Elbląg-Rączki, na styku z krajowymi drogami nr 7 i nr 22. S7 to droga o planowanej długości ponad 709 km, jednak do tej pory udało się wybudować niewiele ponad 1/3 tej długości – 267 km, głównie w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Jest to trasa relacji północ-południe, biegnąca ze Straszyna pod Gdańskiem, przez Gdańsk, Elbląg, Ostródę, Mławę, Nowy Dwór Mazowiecki, Warszawę, Radom, Kielce, Jędrzejów, Kraków, Myślenice aż do Rabki i granicy ze Słowacją.

Druga droga ekspresowa Elbląga to S22. Startuje ona odbijając na południowo-wschodnich rogatkach miasta od S7-ki i kieruje się na północ (przy wschodniej granicy miasta), do polsko-rosyjskiej granicy Grzechotki – Mamonowo. Droga ma długość ok. 50 km i jest głównym korytarzem transportowym z Polski do Kaliningradu.

Na terenie Elbląga biegną także dwie drogi krajowe, których przedłużeniem są odpowiadające im drogi ekspresowe. Chodzi o krajówki nr 7 i nr 22. Obie spotykają się na południu miasta, na węźle Elbląg-Raczki (Elbląg Zachód). DK22 zaczyna tam swój bieg na południowy-zachód Polski. Jest to droga o długości ok. 460 km, łącząca Elbląg z granicą państwa z Niemcami w Kostrzynie nad Odrą (województwo lubuskie). Droga biegnie m.in. przez Gorzów Wielkopolski, Wałcz, Starogard Gdański i Malbork. DK7 z kolei na węźle Elbląg Zachód przechodzi w drogę ekspresową S7. DK7 to droga krajowa o długości ok. 520 km, łącząca Żukowo koło Gdańska z granicą państwa ze Słowacją w Chyżnem (województwo małopolskie). Droga jest rozbudowywana do parametrów drogi ekspresowej. Na terenie Elbląga droga wiedzie zachodnimi obrzeżami miasta, z dala od centrum.

Elbląg przecinają także cztery drogi wojewódzkie: 500, 503, 504 i 509 (wszystkie zaczynają tu swój bieg). Pierwsza z nich DW500 to droga nie wybiegająca poza granice miasta. Zaczyna bieg na węźle Elbląg-Zachód, prowadzi przez centrum i kończy bieg na styku ekspresowych dróg S7 i S22, na południowym-wschodzie miasta. DW503 zaczyna bieg na skrzyżowaniu ulic Alei Tysiąclecia i Rycerskiej w centrum Elbląga. Droga biegnie na północ i po 32 km dociera do położonego na Zalewem Wiślanym Podgrodzia. Droga wojewódzka nr 504 także startuje w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Alei Tysiąclecia i Hetmańskiej. Podobnie jak DW503, prowadzi na północ, mija Frombork i po 41 km dociera do Braniewa. DW509 to droga o długości ok. 43 km, łącząca Elbląg z Drwęcznem. Startuje na wschodnich obrzeżach miasta i wiedzie na północny-wschód.

ELBLĄG - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Elbląg. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Elbląg. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
ELBLĄG - aktualna mapa dróg

ELBLĄG - GŁÓWNE DROGI I ULICE

ELBLĄG - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Elbląg

ELBLĄG - JAK DOJADĘ

ELBLĄG - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL