1. Strona główna
  2. Zdjęcia
  3. Budowa S19 Krosno – Miejsce Piastowe nowe zdjecia z lotu ptaka

Budowa S19 Krosno – Miejsce Piastowe nowe zdjecia z lotu ptaka

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, GDDKIA
  3. 2024-06-18
Budowa S19 Krosno – Miejsce Piastowe nowe zdjecia z lotu ptaka
Rośnie Via Carpatia na Podkarpaciu. Jednym z odcinków na którym prace nabierają rozmachu jest S19 pomiędzy Krosnem a Miejscem Piastowym. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała nowe zdjęcia z budowy tego 10-kilometrowego odcinka trasy Via Carpatia. Odcinek S19-ki ma być gotowy w II połowie 2025 roku.

Budowa 10 km odcinka drogi ekspresowej S10 Krosno - Miejsce Piastowe rozkęca się z miesiaca na miesiąc. Wyraźnie widac juz trasę, wykonywane sa wykopy i poszczególne warstwy drogi. Powoli z ziemi zaczynają wychodzć mosty i wiadukty. 

W ramach zadania wybudowany zostanie nowy odcinek drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, wraz z pasem awaryjnym. Powstaną dwa węzły drogowe: Krosno i Miejsce Piastowe. Węzeł Krosno połączy drogę ekspresową S19 z drogą krajową nr 19 i drogą powiatową nr 1973R, natomiast węzeł Miejsce Piastowe stanowić będzie połączenie z drogą krajową nr 28. 

W ciągu odcinka powstają także obiekty inżynierskie, w tym dziewięć mostów, trzy wiadukty w ciągu drogi ekspresowej, cztery wiadukty nad drogą ekspresową, cztery przejścia dla zwierząt oraz jeden przepust pod trasą główną. W miejscowości Widacz droga ekspresowa poprowadzona zostanie wiaduktem nad linią kolejową nr 108 relacji Stróże - Krościenko.

Przypomnijmy, prace budowlane ruszyły po wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) tj. w lutym 2023 roku. Wykonawcą jest konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Zakończenie prac zaplanowano w III kwartale 2025 roku.

Odcinek stanowi fragment S19 leżącej w korytarzu komunikacyjnym VIA CARPATIA, przebiegającym m.in. przez Litwę, Polskę, Słowację, Węgry i docelowo na południe Europy,

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Miejsce Piastowe