115 mln zł na remonty dróg krajowych na Mazowszu

Drogowcy przystąpili do kolejnych inwestycji na drogach krajowych Mazowsza. Prace obejmują m.in odcinki dróg krajowych: DK50 w Ciechanowie i na trasie Topór - Brok, DK79 Ryczywół - Kozienice. Remontowane są tez obiekty mostowe jak np. most przez Wisłę w Wyszogrodzie czy Makowie Mazowieckim. Plany remontowe GDDKiA na terenie Mazowsza na 2014 rok obejmują ok.145 km dróg krajowych, prace szacowane są na ok. 115 mln zł.

Droga krajowa nr 50

Do 22 października potrwa rozpoczęty właśnie remont drogi krajowej nr 50 pomiędzy miejscowościami Topór i Brok. Zgodnie z zawartą umową z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych OSTRADA, zakres  prac na odcinku o długości ok. 4,265 km przewiduje frezowanie i układanie nowej nawierzchni,  profilowanie poboczy oraz wykonanie nawierzchni na zjazdach mieszanką z kruszywa. Koszt zaplanowanych robót został określony na 4 mln zł.

Podczas remontu nie do uniknięcia są  utrudnienia  w ruchu jakie mogą napotkać kierowcy – ich rodzaj będzie zależeć od wykonywanych  w danym momencie prac.  Czasowa organizacja ruchu przewiduje m.in. ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku do 60 km/h, a podczas układania nawierzchni ruch odbywał się będzie wahadłowo.

W tym tygodniu  rozpoczął się również remont 1,7 km odcinka ul. Płońskiej w Ciechanowie w ciągu DK50 – prace warte ok. 4,2 mln zł potrwają do końca listopada.

Zadania na DK19, DK48, DK53 i DK79 zakończone

Warszawski oddział GDDKIA   rozpoczął od początku roku remonty ok. 18 km dróg krajowych, z tego ok. 10 km zostało już udostępnione kierowcom – m.in.  2,3 km odcinek DK48 między Głowaczowem a Brzózą, 3 km fragment drogi krajowej nr 19 na odcinku Platerów – Łosice oraz na kolejnym - 5 km fragmencie DK79  pomiędzy Garbatką a Policzną. Zakończył się też remont drogi krajowej nr 53  na ok. 1,7 km odcinku – Przejście przez Myszyniec.

Trwają prace na DK79 Ryczywół - Kozienice i remonty mostów

Jednym z zadań realizowanych obecnie  przez Oddział na istniejącej sieci mazowieckich dróg krajowych jest  przebudowa  ok. 15,4 km  odcinka DK79   między miejscowościami Ryczywół  i Kozienice.

GDDKiA  prowadzi   na Mazowszu również,  warte ok. 6,6 mln zł  remonty  mostów. Do końca września  ma zakończyć się  remont mostu przez rzekę Wisłę w  Wyszogrodzie w ciągu DK50,  do końca października potrwają prace  m.in. w miejscowości Kleszewo, do  30 listopada kierowcom  ma zostać udostępniona przeprawa mostowa  w Makowie Mazowieckim.

Plany remontowe na 2014 rok

Plany remontowe GDDKiA na terenie Mazowsza na 2014 rok obejmują ok.1 45km dróg krajowych, prace szacowane są na ok. 115 mln zł.

– Kolejne remonty  są rozpoczynane sukcesywnie w momencie zapewnienia środków finansowych na ich realizację – mówi Łukasz Lendner, dyrektor warszawskiego Oddziału GGDKiA.  – Wszystkie pieniądze przyznane na ten cel są przez nas wydawane, tak by zapewnić kierowcom jak najbardziej bezpieczne i komfortowe  drogi – dodaje szef GDDKiA na Mazowszu.

W 2013 roku GDDKiA na terenie Mazowsza wyremontowała 138 km dróg za ok. 76,7 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: