116 mln zł na zachodnią obwodnicę Gliwic
116 mln zł z unijnej kasy pozwoli wybudować odcinek zachodniej obwodnicy Gliwic, która połączy docelowo DK88 z ulicą Rybnicką i odciążyć ruch w centrum miasta.

Gliwice otrzymają maksymalne, 85-procentowe, dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na budowę fragmentu zachodniej obwodnicy miasta – od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.

Odcinek zachodniej obwodnicy Gliwic od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej ma długość 3,5 km. Trasa będzie biegła po wschodniej stronie zabudowań przy ul. Orkana, następnie w odległości ok. 300 metrów na południowy zachód od zabudowy osiedla Sikornik i południowym skrajem ogrodów działkowych przy ul. Rybnickiej.

– W ramach tego odcinka planowana jest również przebudowa ul. Rybnickiej na odcinku 600 metrów (rozbudowa do dwóch jezdni) – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Budowę tego fragmentu miejskiej obwodnicy zaplanowano na lata 2018–2019. Inwestycja może pochłonąć blisko 152 mln zł. Obwodnica pozwoli połączyć docelowo drogę krajową nr 88 z ulicą Rybnicką i odciążyć ruch w centrum miasta.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: