13 odcinków bydgoskich dróg zyska równą nawierzchnię
W tym roku 12 mln zł trafi na remonty bydgoskich ulic. Ta kwota pozwoli wymienić nawierzchnię na 13 odcinkach bydgoskich dróg oraz wyremontować chodniki.

W tym roku 12 milionów złotych ma pozwolić na wymianę nawierzchni na 13 odcinkach bydgoskich dróg, z których korzysta najwięcej kierowców oraz na terenach inwestycyjnych.

- W 2017 roku kontynuujemy prace przy remoncie najważniejszych ulic na terenie całego miasta – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Stabilna sytuacja finansowa miasta pozwala również na rozpoczęcie prac na przejętej infrastrukturze byłego Zachemu. Nadal szukamy możliwości sfinansowania tych prac w oparciu o środki zewnętrzne. Jednak dobra dostępność terenów inwestycyjnych jest niezwykle ważna w trakcie rozmów z kolejnymi firmami, które zamierzają zainwestować w Bydgoszczy.

W 2017 roku remonty obejmą ulice: Fordońska, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna, Szubińska, Romanowskiej i Bałtycka. . W budżecie na 2017 rok na remonty ulic i chodników zaplanowano 12 mln zł.

By jednocześnie nie prowadzić prac w kilkunastu punktach miasta zadania remontowe zostały podzielone na trzy pakiety, które będą realizowane w różnych terminach od wiosny do jesieni.

W pierwszym pakiecie realizowane będą 4 zadania. Nowy asfalt ułożony zostanie na ul. Romanowskiej. W ten sposób zadanie doskonale uzupełni powstający nowy układ dróg na osiedle Eskulapa. Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od Galerii Pomorskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka ulicy Szubińskiej pomiędzy wiaduktem i ul. ks. Schulza. Ten pakiet zadań realizowany będzie w okresie wiosennym.

W następnym pakiecie znajdują się ulice, które są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania komunikacji autobusowej. Wyremontowana zostanie ul. Sułkowskiego na odcinku od Modrzewiowej do 11 Listopada. Zadanie będzie uzupełnieniem przeprowadzonej w ubiegłym roku przebudowy skrzyżowania z ulicą Modrzewiową i rondem. Poza tym odnowiona zostanie nawierzchnia na ul. Smukalskiej od Szamarzewskiego do Błądzimskiej. Będzie to kolejny etap prac na ciągu łączącym osiedla Jachcice, Piaski i Smukałę. Poza tym wymianę nawierzchni zaplanowano na ulicy Jagiellońskiej (od ronda Fordońskiego do Wyczółkowskiego oraz na Bałtyckiej od Curie-Skłodowskiej do Głowackiego). Ten pakiet realizowany będzie w okresie letnim.

Duży zakres prac zaplanowano również na terenach inwestycyjnych przylegających do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Odnowiona zostaną ulice Wojska Polskiego oraz Dziatkiewicza (połączenie Kapuścisk z terenem BPPT), których miasto stało się właścicielem z początkiem ubiegłego roku. Zdecydowanie poprawi to obsługę zabudowywanych terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicami Dziatkiewicza i Petersona. Poza tym wyremontowane zostaną północna jezdnia ul. Wojska Polskiego od Chemicznej do Baczyńskiego oraz od Chemicznej do bramy dawnego „Zachemu”. Na osiedlu Kapuściska nową nawierzchnię zyska ul. Szpitalna. Ten pakiet realizowany będzie w okresie letnio-jesiennym.

Najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych. Ulica Bałtycka ze względu na wymianę całej konstrukcji będzie całkowicie zamknięta. Ostateczny zakres remontów uzależniony jest między innymi od zrealizowania wszystkich niezbędnych prac przez innych gestorów sieci.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: