• Facebook - conadrogach
28 października – termin oddania obwodnicy Marek
15-kilometrowa obwodnica Marek w ciągu drogi ekspresowej S8 ma być oddana do ruchu pod koniec października. To początkowy odcinek ekspresowej trasy S8 z Warszawy do Białegostoku. Zdjęcia: GDDKIA

28 października 2017 r. - taki jest termin ukończenia prac na obwodnicy Marek w ciągu drogi ekspresowej S8 według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogę od kilku miesięcy czekają kierowcy i mieszkańcy podwarszawskich miejscowości.

Mieszkańcy Marek odliczają dni do otwarcia ekspresowej obwodnicy, która odblokuje miasto. Wcześniej informowano, że droga będzie przejezdna pod koniec sierpnia lub na początku września. Ostatecznie, zgodnie z warunkami umowy, w wyniku zawieszenie prac budowlanych od 23 grudnia 2016 r. do 15 marca 2017 r. termin ukończenia realizacji budowy obwodnicy Marek został ustalony na 28 października.

- Obecnie trwają kolejne prace budowlane, a wspólnie z nadzorem i wykonawcą robimy wszystko co jest możliwe, aby na koniec miesiąca móc puścić ruch jezdnią główną – poinformował serwis conadrogach.pl Jan Krynicki, rzecznik GDDKIA.

Obwodnica Marek, czyli odcinek S8 od węzła Marki do węzła Radzymin Południe będzie mieć długości ok. 15,4 km. Koszt jej budowy to ok. 737,5 mln zł. Wykonawcami obwodnicy są Salini i Astaldi. Pierwsza z tych dwóch firm wykonuje odcinek S8 od węzła przy Piłsudskiego do Kobyłki (koszt 331,6 mln zł), druga – od Kobyłki do Radzymina (405,9 mln zł).

Stopień zaawansowania robót można obserwować w galerii zdjęć – stan na październik 2017 r.

 

15-kilometrowa obwodnica Marek w ciągu drogi ekspresowej S8  - węzeł Zielonka

15-kilometrowa obwodnica Marek w ciągu drogi ekspresowej S8 - węzeł Zielonka. Zdjęcia: GDDKIA

Po oddaniu inwestycji zostanie przeprowadzony remont Alei Piłsudskiego w Markach.

- Miasto rozmawia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat kompleksowej modernizacji tej ulicy, której celem jest przywrócenie jej miejskiego charakteru. Zakładamy m.in. otwarcie zamkniętych bocznych ulic, modernizację chodników, budowę ścieżek rowerowych i wymianę oświetlenia – informuje UM Marki.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

MB
2017-11-02 09:48
No niestety, nie udalo sie znowu... Jest 2.11.17, a obwodnica nadal nie otwarta.
enrico
2017-10-17 19:15
Obserwator- potwierdzam Twoje zastrzeżenie. Oddanie Obwodnicy Marek S8 przeciąga się już od czerwca 2017r. Mam nadzieję, że w końcu oddadzą ją przed 1 Listopada 2017r. Wtedy Polacy -jadący na groby bliskich- naprawdę odczują tam zdecydowaną poprawę przejezdności i płynności ruchu.
obserwator
2017-10-17 14:38
Nieprawda, termin zakończenia przesunięto na 19 października a teraz po cichu go zmieniono na 28 października.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: