• Facebook - conadrogach
318 mln zł za budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego
Droga o przekroju 2+1 - taka będzie obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Za trzy lata powstanie obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego w woj. warmińsko-mazurskim. Drogę o długości 18 km wybuduje konsorcjum w składzie: Lider - Porr SA oraz Porr Bau GmbH z Austrii. Wykonawca zrealizuje zadanie za 318,2 mln zł. Dzięki niej poprawi się komfort podróżowania po drodze krajowej nr 15 Toruń – Olsztyn.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień i decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Na wykonanie zadania będzie miał 34 miesiące.

Obwodnica ominie Nowe Miasto Lubawskie od wschodu. Będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1. Wybudowanych zostanie 13 obiektów inżynierskich: 8 wiaduktów, 1 przejście dla zwierząt górne, 3 przejścia dla zwierząt dolne oraz most nad rzeką Wel.

Obwodnica będzie powiązana z innymi drogami przez cztery ronda:

  • w km 0+450 z drogą łącznikową L1 (włączenie w istniejącą drogę krajową nr 15) oraz drogą powiatową DP 1808 - skrzyżowanie Brzozie Lubawskie,

  • w km 9+510 z drogą powiatową nr 1335N - skrzyżowanie Kacze Bagno,

  • w km 12+160 z drogą wojewódzką nr 538 - skrzyżowanie Nowe Miasto Lubawskie,

  • w km 17+250 z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 15 - skrzyżowanie Bratian.

Obwodnica pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości oraz skróci czasu przejazdu i zwiększy bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 15.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

paww
2018-02-06 16:57
Do poprawy komfortu jazdy na tej trasie to potrzeba jest milionów.... Kowalewo w wakacje zapchane cały czas a nawet nie ma tam świateł ... Między Kowalewem a Brodnicą takie koleiny że strach po tym jechać.. Od Torunia do Kowalewa wyremontowali prawie cała trasę i komfort jest ok oprócz tego że w godzinach szczytów przepustowość trasy wyczerpuję się zupełnie....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: