1. Strona główna
  2. obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego

Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego

  1. conadrogach.pl
  2. opracowanie własne
  3. 2015-10-02
Obwodnica  Nowego Miasta Lubawskiego
Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego to odcinek DK15, który ominie miasto od wschodu. Mapa: GDDKiA
Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie) będzie nowym odcinkiem drogi krajowej nr 15. Trasa ominie miasto od wschodu. jej budowa przewidziana jest do połowy 2020 roku.

Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu DK15 ma liczyć 18 km długości będzie drogą klasy GP (główna przyśpieszona) o przekroju 2+1.

Na terenie gminy Kurzętnik projektowana droga krajowa nr 15 przebiega po wschodniej stronie miejscowości Brzozie Lubawskie i Kurzętnik. W dalszym przebiegu pozostaje na zachodzie Nowego Miasta, przechodząc przez Krzemieniewo i Pacółtowo, nie wchodząc na teren gminy miejskiej. Na terenie gminy Nowe Miasto omija od wschodu Bratian, po czym przecina tereny zabudowy mieszkaniowej we wsi Łążek. Następnie po stronie południowo-wschodniej okala Sampławę.
Przekrój tej drogi to 2+1, tj. dwa pasy w jedną stronę i jeden w drugą, zmieniające się po upływie pewnej odległości. Szerokość jezdni będzie wynosić 3,5 m, a szerokość pasa dzielącego to 1,20 m. Przewidziana jest budowa 4 skrzyżowań.

Przetarg na budowę obwodnicy ogłoszono 30 września 2015 roku. Jej budowa ma potrwac do połowy 2020 roku. Jest to jedna z obwodnic zapisanych do realizacji w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego":

droga krajowa 15 Nowe Miasto Lubawskie (woj. warmińsko-mazurskie) warmińsko-mazurskie
obwodnica Brodnicy obwodnica Inowrocławia obwodnica Ełku obwodnica Gołdapi obwodnica Mrągowa obwodnica Olecka obwodnica Olsztyna Obwodnica Olsztynka Przekop Mierzei Wiślanej S16 Olsztyn - Ełk S51 Olsztyn - Olsztynek
POPULARNE W CONADROGACH.PL