• Facebook - conadrogach
A1 bez opłat w weekendy, konieczny nowy system opłat drogowych

Premier Donald Tusk poinformował, że trwają prace nad nowym systemem poboru opłat. Nowy system miałby zastąpić obecny, który jest niewydolny. Jako doraźne rozwiązanie na korki resort transportu zdecydował, że do końca wakacji kierowcy jadący nad morze autostradą A1 nie będą musieli płacić za przejazd.

Do końca wakacji w weekendy bez opłat na A1

- Podjęliśmy decyzję, aby zwolnić z opłat kierowców na bramkach na autostradzie A1 we wszystkie weekendy sierpniowe. To powinno zmniejszyć korki  - poinformował w środę premier Donald Tusk. Dodał, że intencją rządu jest zareagowanie na sytuację, kiedy korki przekraczają wytrzymałość ludzi.

Zwolnienie z opłat będzie obowiązywało we wszystkie sierpniowe weekendy od piątku od godziny 16.00 do niedzieli do północy. Dodatkowo w tzw. długi weekend związany ze świętem 15 sierpnia, zwolnienie z opłat będzie obowiązywało już od 14 sierpnia.

Premier podkreślił, że rząd będzie analizował, na ile analogiczna decyzja będzie uzasadniona 1 listopada.

Nowy system poboru opłat już w przyszłym roku

Premier podkreślił, obecne rozwiązania mają charakter doraźny, ale następny okres wakacyjny ma być już w innym rygorze poboru opłat.  Wskazał również, że  wśród przyszłych rozwiązań rząd rozważa  wprowadzenie poboru elektronicznego lub systemu winiet.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: