1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu otwarta

Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu otwarta

  1. Hanna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-27
Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu otwarta
Od soboty 23 grudnia jeździmy Aleją Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Zdjęcia: www.wroclaw.pl
Jeszcze przed świętami (23 grudnia) pierwsi kierowcy mogli pojechać Aleją Wielkiej Wyspy (AWW) we Wrocławiu. Nowa trasa z dwoma mostami na odrze i Oławie ma 3,5 km. Droga ułatwia przejazd z południa na północ we wschodniej części Wrocławia. Z Tarnogaju dojedziemy na Biskupin i Sępolno, bez przeprawiania się przez centrum miasta.

Od soboty 23 grudnia cała trasa od al. Paderewskiego do al. Armii Krajowej jest dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Nowa droga z dwoma mostami zapewnia wygodne połączenie południowych i północnych dzielnic we wschodniej części Wrocławia.

Aleja Wielkiej Wyspy - most przez Oławę

Aleja Wielkiej Wyspy - most przez Oławę. Zdjęcia: Hanna Kluba, conadrogach.pl

Aleja Wielkiej Wyspy połączyła ul. Krakowską (DK94) na południu z ulicą Mickiewicza (DW455) na północy. Droga ułatwi wjazd i wyjazd z Wielkiej Wyspy i wpłynie na zmniejszenie ruchu przez serce parku Szczytnickiego. W jej ciągu wyrosły dwa nowe mosty. Przeprawa nad Oławą ma 350 m długości, a nad Odrą 700 m. To jeden z dłuższych wrocławskich mostów.

Most przez Oławę w ciągu Alei Wielkiej Wyspy

Most przez Oławę w ciągu Alei Wielkiej Wyspy. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Inwestycja zakładała również budowę wiaduktów na przecięciu z ul. Wilczą oraz ul. Wittiga. Rozbudowany został węzeł drogowy na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i al. Armii Krajowej, powstały skrzyżowania z ul. Olszewskiego, ul. Dembowskiego i ul. Mickiewicza.

– To jedna z największych i najdroższych inwestycji komunikacyjnych w powojennej historii Wrocławia. Kosztowała ponad 260 mln zł. Trasa zaplanowana jeszcze przez przedwojennych gospodarzy miasta wiedzie przez bardzo urokliwe tereny. Jest z niej widok na Oławę i jej rozlewisko, na Odrę i wały wzdłuż niej, na park Wschodni, las Rakowiecki – powiedział podczas otwarcia AWW, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Inwestycja zakończy się wiosną 2024 r. Wykonawca ma do zrealizowania jeszcze prace przy trasach dla pieszych i rowerzystów oraz nasadzeniach zieleni. Wykonawcą inwestycji jest Banimex Sp. z o.o.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Utrudnienia na drodze 455 Jak dojadę - Wrocław