Armagedon na A4 pod Wrocławiem. Stoi A4, węzeł Bielański i trasy alternatywne
Remont autostrady A4 pod Wrocławiem ruszy ponownie we wrześniu. Obecnie prace prowadzone są na węźle Bielany Wrocławskie co paraliżuje ruch na A4 i okolicznych drogach. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczął się remont węzła Bielany Wrocławskie na autostradzie A4. Drogowcy weszli też na drogę krajową nr 5 na odcinku od granicy Wrocławia do węzła Bielany Wrocławskie i drogę krajową nr 35. Prace są bardzo uciążliwe dla kierowców, którzy stoją w gigantycznych korkach. Taka sytuacja nie zmieni się szybko, bo to jeden z etapów inwestycji. Co prawda prace będą przerwane do września ale później utrudnienia na A4 pod Wrocławiem potrwają co najmniej do jesieni.

Rozpoczęte prace od wtorku sparaliżowały ruch na A4 pod Wrocławiem i na okolicznych drogach, którymi próbowali uciekać kierowcy. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17.07.2018r.) zamknięte zostały łącznice po zachodniej stronie węzła Bielany Wrocławskie oraz fragment DK5 i DK35. Relacje: Wrocław - Legnica, Opole - Kłodzko, Wrocław - Opole, Legnica - Kłodzko na węźle bielańskim zostały zamknięte (rys. 3, 4, 5, 6).

 

Remont węzła Bielany Wrocławskie na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Remont węzła Bielany Wrocławskie na autostradzie A4 pod Wrocławiem - zamknięte łącznice. Mapa: GDDKIA

Zamknięta jest także zachodnia strona DK5 i DK35, tj. w kierunku Wrocław – Bielany Wrocławskie.

Ruch obecnie odbywa się dwukierunkowo stroną wschodnią, tj. w kierunku Bielany Wrocławskie - Wrocław. 

 

Zamknięte drogi krajowe nr 5 i 35 pod Wrocławiem

Zamknięte drogi krajowe nr 5 i 35 pod Wrocławiem. Mapa: GDDKIA

Pod koniec tygodnia ruch zostanie przerzucony na wyłączoną teraz jezdnię zachodnią, aby móc wyremontować jezdnię wschodnią.

Obecnie prowadzone roboty na węźle Bielańskim bardzo komplikują poruszanie się a kierowcy narzekają na gigantyczne korki. Zator zaczyna już od węzła Wrocław Południe tj. zjazdu na autostradową obwodnicę Wrocławia. W godzinach szczytu kierowcy stoją nawet w kilkunastokilometrowym korku na A4 i na drogach alternatywnych, którymi próbują ominąć remontowany węzeł.

Wszystkie utrudnienia na autostradzie A4

- Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to wykonawca planuje zakończyć ten etap prac jeszcze w tym miesiącu – informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatni etap remontu, w okolicy węzła Wrocław Wschód w ciągu autostrady A4 rozpocznie się dopiero we wrześniu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: